«Немає гарантій», що Європа переживе цю зиму — глава «газпрому» почав шантажувати ЄС

«Немає гарантій», що Європа переживе цю зиму — глава «газпрому» почав шантажувати ЄС

Російське керівництво намагається схилити ЄС до сертифікації «Північного потоку 2»

«Немає гарантій», що Європа переживе цю зиму — глава «газпрому» почав шантажувати ЄС
фото DR

Глава російського державного газового монополіста «газпром» попередив європейські країни про наслідки відмови від російського газу.

«Немає жодних гарантій», що Європа переживе цей зимовий сезон, виходячи з її поточних запасів газу, заявив у середу глава «газпрому» алєксєй міллєр.

Джерело. Про це пише CNN.

Деталі. Виступаючи на конференції «Російський енергетичний тиждень» у москві, міллєр заявив, що газу в підземних сховищах Німеччини вистачить лише на два чи два з половиною місяці.

Однак ці заяви міллєра можуть не відповідати дійсності.

«Європейські сховища газу заповнені приблизно на 90%, і в цьому відношенні ми (Чехія – ред.) найкращі у своєму класі», – заявив міністр промисловості і торгівлі Чехії Йозеф Сікела в середу після зустрічі міністрів енергетики ЄС у Празі.

росія припинила поставки газу в Європу. Спочатку вона зменшила обсяги поставок по газопроводу  «Північний потік 1» до 20% від звичайних обсягів. А потім невідомо хто влаштував диверсію на обох «Північних потоках», внаслідок вибухів три з чотирьох ниток газопроводів пошкоджені, поставки газу припинилися.

Бекграунд. При цьому президент рф путін, виступаючи сьогодні на цьому ж форумі, заявив, що росія готова постачати в Європу газ по одній нитці «Північного потоку 2», яка залишилася цілою. Для цього Європі потрібно сертифікувати газопровід і всього лише «відкрити кран», заявив путін.

Раніше Німеччина відмовилася від сертифікації «Північного потоку 2» на тлі агресії росії в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло