Кулеба закликав Німеччину визнати Голодомор геноцидом українців
Бундестаг Німеччини досі не надав Голодомору цього статусу

Що сталося. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав німецький Бундестаг визнати Голодомор геноцидом українського народу та наголосив на геноцидній складовій війни росії проти України.
Джерело. Про це він заявив у зверненні до міжнародної конференції щодо війни в Україні «Міжнародне право проти геноциду» у Берліні, передає «Укрінформ».
Деталі. «Коли ми говоримо про геноцид, я маю звернути увагу, що Голодомор не визнаний Бундестагом Німеччини як геноцид українців. Я переконаний, що перешкоди завжди були політичними, а саме: відсутність попередньої політичної волі в Бундестагу і стара добра політика «намагатися не провокувати росію». Всі ці чинники призвели до того, що питання застрягло в підвішеному стані», – сказав Кулеба.
Глава української дипломатії, зокрема, звернув увагу на той факт, що автор терміну «геноцид» Рафал Лемкін визначив Голодомор як «класичний приклад радянського геноциду».
«Не може бути кращої правової оцінки. У листопаді будуть 90-ті роковини сталінського геноциду українського народу. Я розраховую, що побачу справедливе історичне рішення, прийняте Бундестагом Німеччини вже цієї осені, аби вшанувати жертв трагедії, а також нарешті відновити міжнародне право і справедливість. Політика «не провокувати росію» нарешті зникла, тому це момент зробити правильну річ», – звернувся міністр.
Бекграунд. Тим часом у Маріуполі, захопленому російськими військовими, окупаційна влада демонтувала пам'ятник жертвам Голодомору. Його було встановлено у 2004 році. На ньому зображені перетягнуті стрічкою колоски пшениці та колючий дріт – символ ГУЛАГу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].