Уряд США перевірить угоду Маска про купівлю Twitter за $44 млрд на предмет загрози національній безпеці
Сам Маск натякнув, що був би радий, якби влада заборонила йому невигідну для нього угоду

Офіційні особи США розглядають можливе придбання Ілоном Маском соцмережі Twitter за $44 млрд з точки зору питання національної безпеки. Цього літа Маск спробував відмовитися від угоди, і Twitter подав на нього до суду.
Джерело. Про це пише Business Insiderз посиланням на Bloomberg.
Деталі. Президент США Джо Байден може заблокувати придбання, якщо офіційна перевірка порадить йому це зробити.
Плани Маска щодо купівлі Twitter за допомогою «недружніх» іноземних інвесторів, включаючи принца Саудівської Аравії Аль-Валіда бін Талала, суверенний фонд Катару та Binance Holdings, засновану китайським бізнесменом, стурбували чиновників адміністрації Байдена, повідомили джерела Bloomberg.
Комітет з іноземних інвестицій у США (CFIUS), який розглядає іноземні поглинання американських підприємств, проведе перевірку безпеки, якщо «транзакція загрожує завдати шкоди національній безпеці Сполучених Штатів». Під час розгляду транзакції CFIUS може рекомендувати президентові призупинити або заборонити угоду.
У минулому вже були прецеденти заборони угод. У 2019 році президент Дональд Трамп заблокував спроби китайської Beijing Shiji Information придбати платформу управління готелями StayNTouch за рекомендацією CFIUS.
Маск і сам хотів відмовитися від угоди, але не зміг зробити це. За останні місяці бум на технокорпорації значно зменшився, і вартість Twitter у $44 млрд видається значно перевищеною.
Після того, як Маск відмовився від придбання, Twitter подав на Маска до суду, звинувативши його у недотриманні своїх зобов'язань. Мільярдер у жовтні знову запропонував купити Twitter за $44 млрд.
Користувач Twitter прокоментував статтю Bloomberg, сказавши, що «було б смішно, якби уряд зупинив Ілона від переплати за Twitter».
Маск відповів на твіт позначкою «100%» і смайликом, що регоче.
💯🤣
– Elon Musk (@elonmusk) October 21, 2022
Слід зазначити, що в адміністрації Байдена були стурбовані після того, як Маск опублікував у Твіттері “мирний план для України”, який дуже повторював тези Кремля.
Бекграунд. Нагадаємо, Білий дім прокоментував «пропозиції» Маска щодо завершення війни, розв'язаної росією в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].