Росія погрожує збивати супутники Starlink Ілона Маска, які допомагають Україні

Росія погрожує збивати супутники Starlink Ілона Маска, які допомагають Україні

Також своїми «законними цілями» рф називає пристрої Maxar і Planet Labs

Росія погрожує збивати супутники Starlink Ілона Маска, які допомагають Україні
фото Shutterstock

Комерційні супутники США, які використовуються під час війни для допомоги Україні, можуть стати «законними цілями» для російського удару, заявив заступник директора департаменту з нерозповсюдження та контролю над озброєннями МЗС рф Константін Воронцов.

Джерело. Про це пише The Insider.

«Йдеться про залучення США та їхніми союзниками компонентів цивільної інфраструктури в космосі, зокрема комерційної, у збройних конфліктах. Така інфраструктура може виявитися законною метою для удару у відповідь», – сказав представник російського МЗС.

За його словами, «дані держави, очевидно, не зовсім усвідомлюють, що подібна діяльність по суті є опосередкованою участю у збройних конфліктах».

Дані з комерційних американських супутників допомагають ознайомитися з переміщенням російських військ. Журналісти використовують знімки, щоб розслідувати військові злочини, які скоюють російські солдати. Супутникові знімки Maxar регулярно з'являються в ЗМІ.

Після початку війни супутникові інтернет-термінали Starlink Ілона Маска почали працювати в Україні та стали життєво важливим джерелом зв'язку для українських військових, дозволяючи їм боротися й залишатися на зв'язку, навіть коли стільниковий зв'язок та інтернет-мережі були знищені.

Україні було передано близько 20 000 супутників Starlink. За словами Ілона Маска, усе це обійшлося його компанії SpaceX у $80 млн.

У жовтні SpaceX повідомила Пентагону, що більше не може безкоштовно постачати та обслуговувати термінали Starlink в Україні та попросила уряд США взяти ці витрати на себе. Однак після публічного обговорення питання Маск заявив, що компанія таки продовжить надавати зв'язок для ЗСУ.

У листопаді 2021 року російське Міноборони повідомило про випробування протисупутникової зброї. Внаслідок цього було знищено недіючий російський космічний апарат «Целіна-Д», який був на орбіті з 1980-х років.

У США після цього звинуватили росію у створенні небезпеки для МКС. Офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс тоді заявив, що через випробування утворилося 1500 фрагментів космічного сміття.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло