путін: «Захід прагне панувати над світом і контролювати ресурси». Основні тези з виступу диктатора

путін: «Захід прагне панувати над світом і контролювати ресурси». Основні тези з виступу диктатора

Він назвав війну з Україною «неминучою»

путін: «Захід прагне панувати над світом і контролювати ресурси». Основні тези з виступу диктатора
фото DR

Російський президент владімір путін виступив зі своїм щорічним зверненням у московському аналітичному центрі «Валдайський дискусійний клуб». На свій виступ путін спізнився більш ніж на півтори години.

У промові він окреслив свій світогляд і подальші наміри щодо війни росії проти України. Однак більша частина промови була присвячена «ворожому» колективному Заходу.

Головні тези з виступу кремлівського диктатора

На Заході «немає єдності». Вони (західні політики) розпалюють війну в Україні, ескалують провокації навколо Тайваню, дестабілізують світові продовольчі та енергетичні ринки, сказав російський президент.

Захід «засліплений колоніалізмом» і «намагається стримати розвиток інших цивілізацій».

Рано чи пізно Заходу доведеться почати займатися нашим спільним майбутнім, каже путін.

Президент росії заявив, що Захід «прагне глобального панування» і хоче «контролювати глобальні ресурси».

«Ніхто не може диктувати нашому народу, як ми маємо будувати наше суспільство», – каже путін.

Захід «втрачає перевагу» і «швидко стає меншістю», – вважає путін, і додає: – Неоліберальна модель США переживає кризу».

Росія «ніколи не миритиметься з тим, що їй каже робити Захід».

путін звинуватив Захід у використанні економічних санкцій і «кольорових революцій» проти суперників, оскільки він не може чесно конкурувати зі зростаючою економічною та політичною могутністю Азії.

Путін наполягає, що росія «ніколи не вважала себе ворогом Заходу».

«Якщо Захід продає ліки», – каже путін, – наприклад, іншим країнам, то вони дають наказ знищити місцеву фармацевтичну промисловість.

Путін процитував Федора Достоєвського в черговому звинуваченні Заходу: «Починаючи з необмеженої свободи, я завершую необмеженим деспотизмом».

Нас чекає одне з найбільш «небезпечних» і «непередбачуваних» десятиліть після Другої світової війни, каже путін.

За його словами, світовий порядок Заходу, який він нав'язав після розпаду Радянського Союзу, «добігає кінця».

Війна в Україні

путін назвав війну в Україні «неминучою». Він заявив, що війна в Україні є результатом багаторічної напруженості, яка кипіла протягом багатьох років.

«Напруга зростає, і відбувається землетрус, – сказав він. – Це було накопичення напруги і спалах».

Він назвав останні події «тектонічними зрушеннями світового порядку».

Путін применшив втрати росії у війні, наполягаючи на тому, що йому «нема в чому розчаровуватися за рік, що минає».

«Недооцінили Україну»

Путін відмахнувся від питання про те, чи згоден він з тим, що Україну було дуже недооцінено в конфлікті.

«Вісім років вони будували укріплення на Донбасі, – сказав путін. – Ми розуміли, що цей процес триватиме», і якби ми дозволили йому тривати, «тим більшими були б наші втрати».

путін сказав, що у росії «лише одна мета – допомогти людям на Донбасі».

«Україна історично формувалася як штучна держава». 

Він також висловився про те, що росіяни та українці – це «один народ», пославшись на історичні документи. Відповідаючи на запитання про те, чи випливає з цього, що війна в Україні є громадянською, путін сказав: «Частково так. Ми опинилися у різних державах, на жаль».

Коли путіна запитали, який все ж таки план «спеціальної військової операції», якщо все «йде за планом», він відповів – «Допомога Донбасу».

путін: «Захід довів нас до цього» – до вторгнення в Україну.

Однак він сказав, що те, що відбувається в Україні, «піде на користь росії та її майбутньому», оскільки «допоможе зміцнити її суверенітет – у всіх сферах, але особливо в її економічній сфері».

«У минулому ми думали, що перетворюємося на якусь ісламську колонію, тому що ми нічого не могли зробити без західних партнерів», – сказав він.

путін наполягав, що росія може «замінити тих, хто залишає наші ринки» після війни в Україні.

Ядерна зброя

путін заявив, що Захід використовує риторику навколо ядерної зброї як зброю проти росії.

путін знову заявив, що в України є «технології для створення брудної бомби», натякаючи на необґрунтовані заяви про те, що Україна має намір застосувати брудну бомбу проти росії.

Він додав, що це він просить міністра оборони рф Сергєя Шойгу телефонувати в інші країни, щоб повідомити про ризик використання такої бомби.

Путін назвав «божевільною» колишню прем’єр-міністерку Британії Ліз Трасc через те, що вона говорила, що Британія відповість аналогічно, якщо росія використає ядерну бомбу.

«Ліз Трасс, експрем'єр-міністр Великої Британії, – вона сказала це прямо в розмові з представниками ЗМІ. 
Вона сказала, що Велика Британія є ядерною державою, і прем'єр-міністр може нею розпоряджатися – про можливе використання ядерної зброї. І вона сказала, що готова це зробити, і ніхто не відповів жодним чином, а вона просто зробила дурницю. Вона була трохи не в собі. Але чи можете ви говорити ці речі публічно? Ну, навіть якби вона це сказала, хтось мав це виправити. Вашингтон, наприклад, міг сказати, що не має до цього відношення».

«Ми ніколи не говорили нічого про можливе застосування росією ядерної зброї. Ми лише натякали у відповідь на ті заяви, які зробили ці західні лідери», – наполягає путін.

путін високо оцінив Реджепа Таїпа Ердогана, назвавши його «сильним» лідером і сказавши, що Туреччина є «надійним» партнером.

путін заявив, що москва не має наміру застосовувати ядерну зброю в Україні.

Бекграунд. Нагадаємо: згідно зі звітом ISW, путін насправді не зацікавлений в мирних переговорах і має намір продовжувати війну – його метою залишається захопити всю Україну і змінити владу в Києві.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло