Український депутат вперше виступив у парламенті Косово, закликавши визнати його незалежність
Гончаренко порівняв ситуація в Косово з геноцидом росії щодо народу України

Депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко виступив у парламенті Косово – це вперше представник української влади виступає в Косово з офіційною промовою.
Джерело. Про це пише kallxo.com.
Деталі. Олексій Гончаренко у своїй промові (повністю можна подивитися на YouТube) закликав Україну якомога швидше визнати незалежну державу Косово, зазначивши, що Косово – це Європа.
«Україна повинна визнати Косово як незалежну державу, тому що ви боролися за це. Я зроблю все можливе, щоб допомогти в цьому. Косово – це Європа, я вірю в це, і ми разом це зробимо», – сказав Гончаренко перед членами асамблеї.
Historic 1st speech by a 🇺🇦 MP in Kosovo Parliament@GoncharenkoUa: «Independent 🇽🇰 finishes the dream of new Yugoslavia. Independent 🇺🇦 finishes the dream of a new Russian empire.»
– Admirim (@admirim) October 27, 2022
On 🇷🇸 regime: Those who talk about de-Nazification are Nazis themselves.pic.twitter.com/YK8kYw2el6
Його виступ почався хвилиною мовчання за загиблими у війні росії проти України.
Гончаренко порівняв боротьбу за незалежність Косово з тим, що відбувається сьогодні в Україні. «Кілька українських військових загинули у Косово в рамках місії КФОР, вони боролися за безпеку Косова та Європи. Ми відчуваємо те ж саме, тому що, на жаль, Косово теж зазнало геноциду. Народ Косова боровся за незалежність, і ми боремося за незалежність – вже не вперше за останні 100 років, але цього разу ми переможемо», – сказав він.
Він також пообіцяв підтримку для того, щоб Косово стало повноправним членом Ради Європи.
Український депутат попередив косовських колег, що росія та проросійська влада Сербії намагаються дестабілізувати ситуацію на Західних Балканах.
«Президент Сербії Александер Вучич закликав «денацифікувати» Західні Балкани – це дуже тривожні слова і на них слід звернути увагу, тому що з такого ж заклику почалося вторгнення росії в Україну», – сказав він.
Він оголосив, що виступив ініціатором законопроєкту в українському парламенті про визнання незалежності Косово.
Гончаренко завершив свій виступ у цій асамблеї албанською мовою: «Косово – це Європа».
Також депутат провів зустріч з президенткою Косово Вьосою Османі.
«Раді вітати українського депутата Олексія Гончаренка сьогодні, щоб від щирого серця подякувати йому за його активну роль у просуванні зв’язків між Косово та Україною.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].