Україна зберегла гарантовану потужність імпорту газу зі Словаччини ще на п'ять місяців

Україна зберегла гарантовану потужність імпорту газу зі Словаччини ще на п'ять місяців

Маршрут постачання може бути одним із найпривабливіших у регіоні, звітують у SEEGAS

Україна зберегла гарантовану потужність імпорту газу зі Словаччини ще на п'ять місяців
Фото: pexels.com

Що сталося. Оператор ГТС України (ОГТСУ) і словацький оператор Eustream a.s. домовилися про подовження терміну дії збільшених гарантованих потужностей обсягом 42 млн куб. м газу в точці «Будінце» до 31 березня 2023 року.

Джерело. Про це йдеться в телеграм-каналі ОГТСУ. 

Деталі. «Такий крок є позитивним як для українських замовників, зокрема через можливості для імпорту газу до України, так і для нерезидентів – для зберігання газу в українських підземних сховищах», – вважають у пресслужбі оператора.

Крім того, за прогнозними даними Секретаріату Енергетичного Співтовариства, після запуску на повну потужність польсько-словацького інтерконектора замовників може зацікавити маршрут постачання LNG після його регазифікації Польща – Словаччина – Україна.

«Маршрут постачання може бути одним із найпривабливіших у регіоні з огляду на відносно невелику відстань транспортування газу з LNG-терміналу, або з ВТТ (VTP; віртуальна торгова точка) до України», – йдеться у звіті SEEGAS.

Коментар. «ОГТСУ з колегами з «Укртрансгазу» постійно заохочуємо компанії зберігати газ в українських сховищах – своїми послугами (short-haul + митний склад), відкриттям нових маршрутів постачання до України. Всі ці фактори є передумовами для створення газового хабу в Україні», – коментує т.в.о. гендиректора ОГТСУ Павел Станчак.

Бекграунд. Нагадаємо, що в лютому 2020 року Україна та Словаччина запустили віртуальний реверс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло