Столтенберг: “путін зробив стратегічні помилки і недооцінив підтримку НАТО України”

Столтенберг: “путін зробив стратегічні помилки і недооцінив підтримку НАТО України”

Генсек альянсу прокоментував ставлення до погроз росії ядерною зброєю

Столтенберг: “путін зробив стратегічні помилки і недооцінив підтримку НАТО України”
фото DR

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відвідав Туреччину, де провів зустріч з президентом країни Реджепом Таїпом Ердоганом. Головним питанням для обговорення стало схвалення Туреччиною вступу в НАТО двох скандинавських країн – Швеції та Фінляндії.

Джерело. Про це передає турецький телеканал ntv.com.tr

Деталі. Раніше влада Туреччині поставила Швеції ряд умов, за яких Анкара готова схвалити вступ двох країн в альянс. Йдеться про оголошення курдських сепаратистських формувань терористичними та про екстрадицію в Туреччину членів РПК (Робітничої партії Курдистану), які переховуються в Швеції. За останніми даними, Анкара незадоволена рівнем співпраці зі Швецією і натякає, що до кінця цього року – а то й довше – свого схвалення на вступ не дасть.

Коментарі Генерального секретаря НАТО за результатами візиту в Туреччину.

Членство в НАТО Фінляндії та Швеції

Ми бачимо, що Швеція та Фінляндія виконують вимоги потрійного меморандуму. Тепер настав час для повноправного членства, я чекаю, коли їхнє членство буде схвалено якнайшвидше.

Меморандум уже реалізований, Швеція та Фінляндія продовжать співпрацю (в рамках меморандуму з Туреччиною) і після того, як стануть членами НАТО.

Повне членство двох країн піде на користь їм, НАТО та Туреччині. Переговори були непростими, ми провели багато годин зустрічей у Мадриді. Ми дякуємо Фінляндії, Швеції та Туреччині за їхні угоди.

Чи існують ризики для пролонгації зернового коридору?

Поки війна триває, ризики будуть. Для боротьби з голодом українське зерно має продовжувати надходити у світ. Для цього путін має закінчити війну.

В умовах війни зернова угода має надзвичайно важливе значення.

Я хотів би висловити свою вдячність і подяку Туреччині та президенту Ердогану за їхні зусилля щодо досягнення та повторного виконання зернової угоди.

Щодо ядерної зброї

Ризик застосування росією ядерної зброї в Україні невеликий, але наслідки будуть величезними, тому ми ставимося до цього дуже серйозно.

Росія діє безвідповідально та безрозсудно. Ядерна зброя змінить природу конфлікту. У ядерній війні немає переможців. Ми ясно даємо це зрозуміти. Позиція НАТО щодо ядерних погроз росії залишається незмінною.

Чи впливають вибори у країнах-членах НАТО на підтримку України альянсом?

Путін недооцінив підтримку НАТО України та єдність альянсу, припустившись великих стратегічних помилок.

Важливо, щоб ми й далі підтримували Україну. Якщо путін переможе, то це буде не просто катастрофа для України.

Якщо росія переможе в Україні, це піде на шкоду всьому світу. Для всіх нас важливо, щоби перемогла Україна, а не путін.

Бекграунд. Нагадаємо, Bloomberg повідомляв, що Туреччина не надасть згоду на вступ Швеції до НАТО ні цього року, ні до виборів у червні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло