Столтенберг: “путін зробив стратегічні помилки і недооцінив підтримку НАТО України”
Генсек альянсу прокоментував ставлення до погроз росії ядерною зброєю

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відвідав Туреччину, де провів зустріч з президентом країни Реджепом Таїпом Ердоганом. Головним питанням для обговорення стало схвалення Туреччиною вступу в НАТО двох скандинавських країн – Швеції та Фінляндії.
Джерело. Про це передає турецький телеканал ntv.com.tr.
Деталі. Раніше влада Туреччині поставила Швеції ряд умов, за яких Анкара готова схвалити вступ двох країн в альянс. Йдеться про оголошення курдських сепаратистських формувань терористичними та про екстрадицію в Туреччину членів РПК (Робітничої партії Курдистану), які переховуються в Швеції. За останніми даними, Анкара незадоволена рівнем співпраці зі Швецією і натякає, що до кінця цього року – а то й довше – свого схвалення на вступ не дасть.
Коментарі Генерального секретаря НАТО за результатами візиту в Туреччину.
Членство в НАТО Фінляндії та Швеції
Ми бачимо, що Швеція та Фінляндія виконують вимоги потрійного меморандуму. Тепер настав час для повноправного членства, я чекаю, коли їхнє членство буде схвалено якнайшвидше.
Меморандум уже реалізований, Швеція та Фінляндія продовжать співпрацю (в рамках меморандуму з Туреччиною) і після того, як стануть членами НАТО.
Повне членство двох країн піде на користь їм, НАТО та Туреччині. Переговори були непростими, ми провели багато годин зустрічей у Мадриді. Ми дякуємо Фінляндії, Швеції та Туреччині за їхні угоди.
Чи існують ризики для пролонгації зернового коридору?
Поки війна триває, ризики будуть. Для боротьби з голодом українське зерно має продовжувати надходити у світ. Для цього путін має закінчити війну.
В умовах війни зернова угода має надзвичайно важливе значення.
Я хотів би висловити свою вдячність і подяку Туреччині та президенту Ердогану за їхні зусилля щодо досягнення та повторного виконання зернової угоди.
Щодо ядерної зброї
Ризик застосування росією ядерної зброї в Україні невеликий, але наслідки будуть величезними, тому ми ставимося до цього дуже серйозно.
Росія діє безвідповідально та безрозсудно. Ядерна зброя змінить природу конфлікту. У ядерній війні немає переможців. Ми ясно даємо це зрозуміти. Позиція НАТО щодо ядерних погроз росії залишається незмінною.
Чи впливають вибори у країнах-членах НАТО на підтримку України альянсом?
Путін недооцінив підтримку НАТО України та єдність альянсу, припустившись великих стратегічних помилок.
Важливо, щоб ми й далі підтримували Україну. Якщо путін переможе, то це буде не просто катастрофа для України.
Якщо росія переможе в Україні, це піде на шкоду всьому світу. Для всіх нас важливо, щоби перемогла Україна, а не путін.
Бекграунд. Нагадаємо, Bloomberg повідомляв, що Туреччина не надасть згоду на вступ Швеції до НАТО ні цього року, ні до виборів у червні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].