Іран випробовує нову ракету для запуску супутника, що може роздратувати США

Іран випробовує нову ракету для запуску супутника, що може роздратувати США

Білий дім вважає, що цю ж технологію можна використати і для запуску ядерних боєголовок

Іран випробовує нову ракету для запуску супутника, що може роздратувати США
ілюстративне зображення

Іран випробував нову ракету із супутником Ghaem 100, що може роздратувати США. Генерал Амір Алі Хаджізаде, голова аерокосмічного підрозділу Революційної гвардії, який розробив Ghaem 100, сказав, що ракета буде використовуватися для запуску іранського супутника Nahid для міністерства зв'язку.

Джерело. Про це пише Sky News з посиланням на іранські державні ЗМІ.

Деталі. Суботній запуск, ймовірно, викличе занепокоєння у Вашингтоні, який побоюється, що та ж балістична технологія великої дальності, яка використовується для виведення супутників на орбіту, може бути використана і для запуску ядерних боєголовок.

Іран регулярно заперечував наявність таких намірів.

«Випробування цього супутника-носія з твердопаливним двигуном успішно завершені», – повідомило державне інформаційне агентство ІРНА.

Іран, який має одну з найбільших ракетних програм на Близькому Сході, за останні кілька років здійснив кілька невдалих запусків супутників, у чому винні технічні проблеми.

Резолюція ООН від 2015 року закликала Іран утримуватися на строк до восьми років від робіт над балістичними ракетами, призначеними для доставки ядерної зброї після угоди з шістьма світовими державами.

Іран заявляє, що ніколи не займався розробкою ядерної зброї, і тому резолюція не поширюється на її балістичні ракети.

Ця новина з'явилася, коли в країні продовжуються масові протести та заклики до змін у зв'язку зі смертю Махси Аміні.

Бекграунд. Як сьогодні повідомлялося, Іран вперше визнав, що передавав росії дрони-камікадзе – і попросив у Кулеби докази того, що росія використовує іранські дрони проти України.

Офіційний представник МЗС Олег Ніколенко відреагував на зізнання Ірану, заявивши: «Тегеран повинен усвідомити, що наслідки співучасті у злочинах агресії російської ведерації проти України будуть набагато більшими, ніж користь від підтримки росії».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло