Найбільшу в російській історії держпрограму виробництва зброї зупинено через провали в Україні

Найбільшу в російській історії держпрограму виробництва зброї зупинено через провали в Україні

Чиновники нашвидкуруч намагаються «переглянути пріоритети», виходячи з досвіду війни в Україні

Найбільшу в російській історії держпрограму виробництва зброї зупинено через провали в Україні
фото DR

Найбільша в сучасній російській історії держпрограма виробництва зброї, на яку з федерального бюджету було виділено 20 трлн рублів за останні 10 років, зійшла нанівець.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

Деталі. На початку листопада президент рф владімір путін доручив переписати нормативи постачання армії та привести їх у «відповідність до реальних потреб» збройних сил. Згідно з переліком доручень путіна, реалізувати наказ потрібно у максимально короткий термін – до 14 листопада. Відповідальними призначено прем'єр-міністра Міхаїла Мішустіна та міністра оборони Сергєя Шойгу.

Як пояснює видання, де-факто путін припинив дію держпрограми озброєнь – опорного плану, на основі якого військово-промисловий комплекс працював останніми роками. Діюча програма перестала бути документом, за яким проводиться закупівля озброєнь та фінансується ВПК, розповіли джерело, близьке до Міноборони, і топ-менеджер підприємства оборонної промисловості.

Фактично припинено розробку і нової програми, яка оцінювалася в 22 трлн рублів, каже одне з джерел видання. Причина, за його словами, полягає в тому, що треба «переглянути пріоритети», виходячи з досвіду кампанії в Україні.

Російська держпрограма з виробництва зброї, запущена в 2010 році, «з'їдала» близько 2 трлн рублів щорічно – дві третини оборонного бюджету. За планом до 2020 року армія мала отримати дивізіони танків «Армата», новий стратегічний бомбардувальник, 600 літаків і тисячі гелікоптерів, а частка сучасного озброєння мала зрости до 70%.

Але в Україну російська армія увійшла на старій техніці з паперовими картами і за кілька місяців вичерпала запаси високоточних ракет. За озброєннями Кремлю довелося звертатися до Ірану та КНДР, а за формою для військових – до Білорусі. Але й цього виявилося замало: після масової мобілізації Міноборони було змушене роздавати ненавченим солдатам техніку часів Другої світової війни.

Наразі російський військово-промисловий комплекс більш нездатний виробляти та обслуговувати «критично значуще обладнання для операцій в Україні», заявив 14 жовтня заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо.

По російському ВПК вдарили західні санкції, що відрізали заводи від високотехнологічних товарів. Найбільш плачевна ситуація склалася в російській мікроелектроніці, де компонентів для випуску зброї вже практично немає, заявив Адеємо.

Бекграунд. Як повідомлялося, США попередили, що можуть накласти санкції на людей, країни та компанії, які постачають боєприпаси у росію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло