Кліматичний апокаліпсис — через 9 років: у 2022 році викиди СО2 в атмосферу знову збільшилися
Змінити ситуацію можуть лише примусові дії з боку урядів, вважають автори доповіді

У 2022 році викиди вуглекислого газу в атмосферу збільшилися, що прискорює наближення кліматичного апокаліпсису.
Джерело. Про це йдеться в щорічному звіті наукової групи Global Carbon Project, пише phys.org.
Деталі. Якщо зафіксований цього року рівень викидів CO2 збережеться, то через 9 років середня температура на Землі може підвищитися на небезпечні 1,5 °C.
У річному відношенні викиди CO2 почали знижуватися у 2020 році. До цього призвів карантин у зв'язку з пандемією COVID-19. Також ковідні заходи показали, що для досягнення відчутного ефекту масштаб дій повинен бути на рівні примусу державою – тому що добровільно ніхто нічого не робитиме, як неодноразово підкреслював Білл Гейтс.
У новій доповіді представлено прогноз, що в 2022 році загальний обсяг глобальних викидів CO2 становитиме 40,6 млрд тонн CO2 – це вище за викиди 2019 року. Від зміни землекористування (наприклад, при вирубуванні лісів) викиди CO2 у 2022 році становитимуть 3,9 млрд тонн CO2.
Ця динаміка обіцяє 50%-ву ймовірність того, що середня температура на Землі збільшиться більш ніж на 1,5 °C, а це може призвести до кліматичних катаклізмів. Тому діяти потрібно негайно, закликають вчені.
Прогнозовані у 2022 році рівні викидів CO2 від спалювання вугілля та нафти перевищують показники 2021 року.
Рекордне зниження викидів CO2 очікується у Китаї (0,9 %) та ЄС (0,85 %), але це втрачається на тлі зростання викидів у США (1,5 %), Індії (6 %) та на 1,7 % у інших країнах разом узятих. Якщо викиди CO2 збережуться на рівні 2022 року (що малоймовірно), то середня температура на Землі з ймовірністю 50% підвищиться на 1,5 °C через 9 років (залишилося накопичити 380 млрд тонн CO2), і на 2 °C через 30 років (необхідно накопичити 1230 млрд тонн CO2).
Для досягнення нульових викидів до 2050 року щороку необхідно скорочувати викиди на 1,4 млрд т CO2, що можна порівняти з масштабами 2020 року. Проте, як сказано вище, добровільно ніхто не піде на таке, потрібні лише примусові дії з боку урядів.
Бекграунд. Нагадаємо, Україна хоче добитися, щоб росія компенсувала всьому світу кліматичні збитки, завдані війною.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].