Bloomberg назвав російського олігарха, який отримає найбільшу вигоду від продовження зернової угоди
Мазепін вимагає зняття санкцій з трубопроводу, яким з Тольятті до Одеси надходить аміак

Російський магнат Дмітрій Мазепін, глава заснованої ним імперії добрив, отримає найбільші прибутки після того, як Захід зніме санкції з трубопроводу, яким транспортують аміак.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Деталі. Бізнесмен та один з найбагатших людей рф Мазепін стане одним із головних бенефіціарів продовження зернової угоди між росією, ООН, Туреччиною та Україною. Видання вважає, що він може виступати як один із лобістів нових умов продовження зернової угоди, оскільки компанії Мазепіна до війни займали одне з провідних місць у світі з постачання добрив.
Однією з умов продовження зернової угоди є гарантії безпеки для роботи трубопроводу з Тольятті до Одеси, по якому компанія Мазепіна «Тольяттиазот» постачала аміак на закордонні ринки.
Ще однією з умов продовження угоди з боку росії було розблокування понад 300 тисяч тонн добрив, заарештованих у європейських портах, що належать іншій компанії Мазепіна – «Уралхіму».
«Мазепін, до війни відомий у світі виключно як батько колишнього гонщика Форумли-1 Нікіти, якого виключили з американської команди Haas F1 Team після вторгнення росії в Україну, тепер стає відомим як глава заснованої ним імперії добрив», – пише агентство про російського бізнесмена, проти якого введено санкції з боку ЄС та США.
Видання також натякає на близькість бізнесмена до найвищих ешелонів влади. Як доказ Bloomberg вказує на участь Мазепіна у зустрічі з президентом рф путіним незадовго до вторгнення.
Статки Мазепіна агентство оцінює приблизно в $900 млн.
«Очевидно, що забезпечення експорту зерна з акваторії Чорного моря та добрив з росії було б дуже позитивним фактором для найбідніших країн світу. Однак це б дуже допомогло економіці росії», – пише Bloomberg.
Як пише агентство, Мазепін отримав контроль над «Тольяттиазотом» перед вторгненням в Україну. Протягом 13 років тривали судові позови – попередніх власників компанії звинуватили в шахрайстві, а на початку року суд визнав їх банкрутами, що дозволило структурам Мазепіна отримати контроль над підприємством.
«Тольяттіазот», як стверджує агентство, збільшив експортні потужності імперії бізнесмена на 30%, проте без контролю над трубопроводом до Одеси ці активи просто не приносять користі.
Однак президент України Володимир Зеленський, коментуючи перспективи запуску трубопроводу, пов'язав його роботу із поверненням українських полонених на батьківщину. Експерти вважають, що така «неекономічна» умова включена з метою зниження можливого тиску на українську сторону під час вирішення інших питань.
Бекграунд. Нагадаємо, росія вимагає зняти санкції з «россельхозбанка» в обмін на продовження зернової угоди.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].