Правоохоронці провели обшук на двох ГРК за ухилення від сплати 10 млрд грн податків
ЗМІ стверджують, що йдеться про підприємства олігарха Жеваго

Що сталося. Правоохоронці провели обшук на двох гірничо-збагачувальних комбінатах (ГРК) за ухилення від сплати податків у розмірі 10 млрд грн.
Джерело. Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.
Деталі. В офісі не назвали власника ГРК, але зазначили, що вони належать «одному із найбагатших олігархів України». За даними інформагентства «Інтерфакс-Україна», йдеться про бізнесмена Костянтина Жеваго.
Прокуратура стверджує, що посадовці одного із цих підприємств у 2018–2021 роках занизили податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами на суму майже 7,6 млрд грн, а іншого – на понад 2,7 млрд грн.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що держава націоналізує підприємства Жеваго, Коломойського, Богуслаєва та Григоришина. Йдеться про «Укрнафту», «Укртатнафту», «Мотор Січ», «АвтоКрАЗ» та «Запоріжтрансформатор».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].