Уряд внесе пом’якшення у механізм блокування ПДВ-накладних — Гетьманцев

Уряд внесе пом’якшення у механізм блокування ПДВ-накладних — Гетьманцев

У листопаді кількість заблокованих накладних зросла вдвічі порівно з вереснем

Уряд внесе пом’якшення у механізм блокування ПДВ-накладних — Гетьманцев
фото DR

Уряд вирішив внести кілька змін для вирішення проблем із блокуванням накладних після зустрічей профільного парламентського комітету з представниками бізнесу, експертами та Мінфіном.

Джерело. Про це повідомив голова комітету Данило Гетьманцев у своєму телеграм-каналі, пише Інтерфакс-Україна.

Деталі. «Як відомо, у жовтні уряд підтримав пропозицію Мінфіну щодо зміни алгоритмів блокування податкових накладних, внісши зміни до постанови Кабінету міністрів №1165. У зв'язку з цим кількість заблокованих накладних збільшилася вдвічі», – написав він у своєму Телеграм-каналі у понеділок .

За його словами, кількість заблокованих накладних склала 1,63% у листопаді, тоді як у вересні їх було вдвічі менше – 0,8%.

Гетьманцев зазначив, що розуміє, наскільки болючим це питання є для бізнесу, який у ці часи продовжує працювати та чесно сплачувати податки.

«Тому в комітеті, на прохання бізнесу, ми вже провели кілька зустрічей із представниками бізнесу, експертами та Мінфіном як ініціатором змін щодо удосконалення системи блокування податкових накладних у бік пом'якшення критеріїв», – зазначив голова комітету.

Він повідомив, що відповідні зміни мають бути подані Мінфіном цього тижня.

Як повідомлялося, в останні тижні представники бізнесу заявили, що проблема з блокуванням податкових накладних Держподатковою службою стала критичною, називаючи значно вищі показники частки заблокованих накладних.

Зокрема, Спілка українських підприємців (СУП) закликала президента України Володимира Зеленського врегулювати ці проблеми.

При цьому підприємці пропонували повернути презумпцію невинності платнику податків та запровадити автоматичну реєстрацію заблокованих податкових накладних протягом 30 днів.

Пропонувалося також налагодити роботу сервісної функції Держподаткової, зокрема, зобов'язати її надати аргументовані пояснення бізнесу щодо причин блокування та відмов у прийнятті таблиць платника податків. Зазначалося, що наразі у своїх рішеннях щодо блокування податкова посилається лише на пункти блокування, а не на причини.

Бекграунд. Нагадаємо, адвокатка розповіла, як податкова використовує цей інструмент для тиску на бізнес – про це в матеріалі Mind “Війна за податки: як Кабмін використовує тотальне блокування податкових накладних”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло