Україна скоро буде готова до вступу в НАТО без ПДЧ – Єрмак

Україна скоро буде готова до вступу в НАТО без ПДЧ – Єрмак

Утім вступ до Альянсу вимагає консенсусу всіх держав-членів

This material is also available in English
Україна скоро буде готова до вступу в НАТО без ПДЧ – Єрмак
Фото: Getty Images

Що сталося. Україна скоро буде готова до вступу в НАТО без повного виконання плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).

Джерело. Про це повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Деталі. Політик наголосив, що Україна може пропустити плани щодо відповідності стандартам Альянсу та рівню взаємосумісності.

«Ми віримо, що Україна як унікальний партнер Альянсу в дуже особливій безпековій ситуації матиме свій розумний шлях до членства в НАТО», – пояснив Єрмак.

Політик додав, що це рішення вимагає консенсусу всіх держав – членів Альянсу. Водночас, за даними керівника, 90% українців підтримують вступ України до НАТО.

Натомість Офіс Президента наголошує, що Україні необхідні консолідовані зусилля партнерів щодо створення ефективних безпекових гарантій. Українські представники запропонували Альянсу підписати спільний документ щодо стратегічного партнерства між Україною та державами-гарантами.

«Ці зобов’язання мають бути надійними, оскільки ми не можемо погодитися на новий перелік незобов’язувальних запевнень на кшталт сумнозвісного Будапештського меморандуму», – прокоментував Єрмак.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що парламентська асамблея НАТО визнала росію державою-терористом. Також планується створення механізму стягнення репарацій із рф за завдані Україні збитки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло