Зеленський зустрівся з міністрами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції

Зеленський зустрівся з міністрами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції

Сторони обговорили надання Україні ППО та пообіцяли працювати над створенням спецтрибуналу для росії

This material is also available in English
Зеленський зустрівся з міністрами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із міністрами закордонних справ Естонії – Урмасом Рейнсалу, Ісландії – Тордіс Колбрун Гилфадоттір, Латвії – Едгарсом Рінкевичсом, Литви – Габріелюсом Ландсбергісом, Норвегії – Аннікен Вітфельдт, Фінляндії – Пеккою Хаавісто та Швеції – Тобіасом Біллстрьомом.

Джерело: прес-служба Президента України.

Деталі. «Напевно, у такому широкому складі ми приймаємо вас в Україні вперше. Робимо це із задоволенням. Ми дуже раді, що ви знаходитесь на боці правди, на світлій стороні у цій війні – на боці України та нашій боротьбі за незалежність та свободу», – заявив Володимир Зеленський.

За інформацією офісу президента України, на зустрічі обговорювалася необхідність надати країні сучасні системи ППО та протиракетної оборони, а також необхідність «невідкладної підтримки» української енергетичної системи.

“Сторони наголосили на важливості подальшого нарощування санкційного тиску на росію, а також скоординованої роботи над створенням спеціального трибуналу із розслідування злочину російської агресії та механізмом компенсації збитків, завданих агресією росії проти України”, – передає прес-служба.

Зазначається, що сім європейських країн також внесли фінансову підтримку в реалізацію української гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.

Крім того, Зеленський подякував партнерам за тверду підтримку євроінтеграційних прагнень України, зокрема з метою якнайшвидшого початку переговорів про вступ у ЄС і в НАТО.

Бекграунд. Як повідомлялося, Німеччина відхилила заклик Польщі відправити в Україну системи ППО Patriot.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло