У 2021 році електромобілі в США дозволили зменшити купівлю бензину всього на 0,5%
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

У 2021 році електромобілі в США дозволили зменшити купівлю бензину всього на 0,5%

На електромобілі вже припадає 1% від усіх легкових машин в Штатах

У 2021 році електромобілі в США дозволили зменшити купівлю бензину всього на 0,5%
фото Shutterstock

Електромобілі часто пов’язують з прагненням багатьох країн зменшити викиди вуглецю в атмосферу і зупинити зміну клімату. Однак хоча в США продажі електрокарів суттєво зросли, виявилося, що на споживання бензину в 2021 році це майже не вплинуло. Воно знизилося лише на 0,54 %.

Джерело. Про це пише arstechnica.com.

Деталі. За даними Аргонської національної лабораторії, з 2010 по кінець 2021 року в США придбали більше 2,1 млн електромобілів та гібридів. Хоча кількість проданих електромобілів досить велика, всього в країні налічується близько 276 млн машин і вантажівок, тож їх частка не перевищує 0,5%.

Загалом, за розрахунками лабораторії, електромобілі (включаючи гібриди) проїхали з 2010 року 112,65 млрд км, у процесі споживання 22 ТВт·год електрики. Це дозволило уникнути витрати 9,46 млрд літрів бензину та викидів 19 млн тонн парникових газів.

У 2021 році електромобілі дозволили зекономити 2,6 млрд літрів бензину і знизити викиди CO2 на 5,4 млн тонн. Споживання електрики гібридами і електрокарами становило 6,1 ТВт-год, а «зекономленого» бензину вистачило б для забезпечення пальним всієї країни протягом двох днів.

Найбільше зростання продажів електрокарів припало на 2021 рік. Якщо позаминулого року в США їх було продано 308 тис., то минулого – вже 634 тис.

Зокрема, продаж акумуляторних електромобілів зріс на 92% рік до року до 457 тис. машин, а гібридів з можливістю електрозарядки – на 150% до 175 тис.

Згідно з розрахунками Аргонської лабораторії, на електромобілі вже припадає 1% від усіх легкових машин, тому зниження споживання бензину на 0,5% можна вважати не цілком задовільним.

Проте в лабораторії спростували прогнози скептиків, які очікують, що поширення електромобілів призведе до краху енергомереж. У 2021 році на зарядку електромобілів припало лише 0,15% всієї витрати електрики в США.

Ця статистика не є аргументом проти електромобілів, оскільки будь-яка економія витрати пального сприяє захисту атмосфери. Проте цілком очевидно, що для порятунку довкілля будуть потрібні більш рішучі заходи.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло