Блінкен: «росія продовжить атакувати українців, поки її армія не зазнає поразки»

Блінкен: «росія продовжить атакувати українців, поки її армія не зазнає поразки»

Він наголосив, що «заморожений конфлікт» лише дасть можливість росії відновити сили для нової атаки

Блінкен: «росія продовжить атакувати українців, поки її армія не зазнає поразки»
фото Getty Images

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що росія не шукає дипломатичного вирішення своєї війни з Україною, а замість цього продовжуватиме атакувати країну знову і знову, доки її армія не зазнає поразки.

Джерело: CNBC

Деталі. «Жорстокі напади росії на українських цивільних є останньою демонстрацією того, що президент путін наразі не зацікавлений у якійсь дипломатії», – сказав Блінкен на зустрічі міністрів країн НАТО в Бухаресті.

«Якщо йому не вдалося знищити незалежність України, путін спробує втягнути Україну в заморожений конфлікт, зафіксувати свої здобутки, відпочити та переналаштувати свої сили, а потім, у якийсь момент, знову атакувати», – сказав він.

Заява Блінкена – це одна з двох конкуруючих точок зору в адміністрації Байдена щодо подальшого розвитку війни росії проти України.

Протилежну точку зору підтримує голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі.

«Ми бачили, як боротьба українських військових з російською армією зайшла в глухий кут, – сказав Міллі 10 листопада. – Як розвиватимуться події в майбутньому, невідомо, але ми вважаємо, що є деякі можливості для певних дипломатичних рішень».

Президент України Володимир Зеленський не раз наголошував, що переговори не можуть розпочатися, доки росія не виведе усі свої війська з української території, яку вона захопила або анексувала, включно з Кримом. Таку ж думку висловив і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний: «Умова для переговорів одна: росія має залишити всі захоплені території».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло