Релігійним громадам пропонують спростити процедуру переходу від однієї церкви до іншої – законопроєкт
Релігійні організації можуть підпорядковуватися будь-яким релігійним центрам в Україні та за її межами, крім іноземних, діяльність яких заборонена

Що сталося. У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону щодо удосконалення правового врегулювання діяльності релігійних організацій.
Джерело. Відповідні зміни викладені в картці законопроєкту 8262, опублікованій на сайті парламенту.
Деталі. Проєкт підготовлено з метою удосконалення правового регулювання діяльності релігійних організацій в Україні, зокрема в разі зміни їхньої підлеглості, пояснюють автори документу (Ірина Констанкевич, Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Микола Княжицький, Роман Лозинський та інші). Держава визнає право релігійного управління на його підлеглість у канонічних та організаційних питаннях будь-яким релігійним центрам, які діють в Україні та за її межами, крім іноземних релігійних організацій, діяльність яких заборонена на території України.
У законопроєкті йдеться, що рішення про зміну підлеглості ухвалюється двома третинами присутніх на зборах релігійної громади. Нині таке рішення може бути ухвалене, якщо за проголосує 2/3 загальної кількості громади.
Статтю щодо діяльності монастирів пропонують доповнити пунктом про зміну підлеглості. Вона, згідно з документом, має ухвалюватися загальними зборами органу управління монастиря, релігійного братства, місіонерського товариства (місії). Наразі норма про перехід монастирів у законі відсутня.
Крім цього, нардепи пропонують спростити процедуру реєстрації статуту релігійної організації – зокрема, виключити зобов'язання надавати документ про право власності чи користування приміщенням або письмової згоди власника приміщення на надання адреси за місцезнаходженням релігійної організації, зазначеним у статуті (положенні) релігійної громади.
Дозволяється також передача державного або комунального майна в безоплатне користування або позичку релігійній організації. Водночас встановлюється заборона на передачу майна тим громадам, які входять до структури релігійної організації, керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України.
На початку 2022 року предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявляв про те, що УПЦ МП покинули понад 700 парафій. У травні кількість громад, які перейшли до ПЦУ зросла щонайменше до 1100.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, РНБО доручила запровадити санкції проти діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].