В Україні розповіли про нові технології в дронах, використаних для атаки об’єктів у росії — FT

В Україні розповіли про нові технології в дронах, використаних для атаки об’єктів у росії — FT

Такі дрони можуть вражати цілі на будь-якій відстані, зокрема в Сибіру

В Україні розповіли про нові технології в дронах, використаних для атаки об’єктів у росії — FT
ілюстративне зображення

Атаки на військові аеродроми в Рязанській та Саратовській областях могли бути виконані з допомогою дронів, створених українською владою спільно з приватним бізнесом.

Джерело. Про це повідомив Financial Times анонімний радник уряду України з оборони.

Деталі. Як стверджує співрозмовник видання, у рамках цієї ініціативи виробляти такі безпілотники можна «часто».

При цьому він наголосив, що ці дрони не є розробкою «Укроборонпрому» і не є модифікацією радянського безпілотника, як стверджувало міноборони росії.

За словами джерела FT, ці безпілотники використовують технологію інерційної навігації, що дозволяє рухатися в

напрямку цілі без супутникового з'єднання, що суттєво ускладнює перехоплення пристроїв.

«Ця технологія досить точна, щоб послати людину в ракеті на Місяць, а це значно складніше, ніж ударити по великій російській авіабазі на відстані 1000 км», – розповів співрозмовник видання.

Він пояснив, що удари по авіабазах є частиною нової тактики Києва, спрямованої на зрив військового планування москви. Атака на тилові об’єкти має на меті продемонструвати росіянам, що у рф тепер немає об'єктів, повністю захищених від ударів ЗСУ.

«У нас немає обмежень щодо дальності здійснення удару, і скоро ми зможемо вражати будь-які цілі на території росії, зокрема в Сибіру», – сказав він.

Український інженер, який створює дрони для потреб армії, повідомив газеті, що безпілотники, використані для атак на дві російські авіабази, могли розвивати швидкість, близьку до швидкості звуку.

Бекграунд. Як відомо, у понеділок сталися вибухи на двох військових аеропортах – «Дягілєво» під Рязанню та «Енгельс-2» під Саратовом. Супутникові знімки та фотографії очевидців показували, що внаслідок вибухів було пошкоджено кілька військових літаків – тих, які використовувалися для завдання ударів по території України.

Російське міноборони заявило, що це були реактивні БПЛА радянського виробництва. У російських телеграм-каналах припустили, що це модифіковані безпілотники Ту-141 «Стриж».

Військовий аналітик, ветеран армії США Генрі Шлоттман вважає, що такі БПЛА можуть мати дальність дії до 1000 км і здатні нести боєголовку вагою 75 кг. Створення апарату саме з такими характеристиками анонсував концерн «Укроборонпром» у жовтні 2022 року.

Бекграунд. Як повідомлялося, щонайменше 9 бомбардувальників зникли з авіабази рф «Дягілєво» після атаки дронами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло