Єврокомісія схвалила план Німеччини з рекапіталізації Uniper на 34,5 млрд євро
Рекапіталізація передбачає негайне збільшення грошового капіталу на 8 млрд євро

Що сталося. Єврокомісія схвалила план Німеччини щодо рекапіталізації німецького трейдера газу Uniper на суму 34,5 млрд євро.
Джерело. Про це повідомляє Reuters.
Деталі. План відповідає правилам державної допомоги ЄС щодо необхідності, доцільності та розміру втручання.
Рекапіталізація передбачає негайне збільшення грошового капіталу на 8 млрд євро, передплата яких здійснюватиметься за ціною 1,7 євро за акцію.
«Захід спрямований на відновлення фінансового стану та ліквідності Uniper у винятковій ситуації, спричиненій агресивною війною Росії проти України та подальшим припиненням поставок газу при збереженні необхідних гарантій для обмеження спотворення конкуренції», – йдеться в повідомленні.
Також затверджено статутний капітал у розмірі до 26,5 млрд євро, який Німеччина має намір виплатити поетапно до 2024 року. Ціна акцій прив'язана до різниці між витратами Uniper на закупівлю газу за вищими ринковими цінами та його ціною за попередніми довгостроковими контрактами з російськими постачальниками.
Комісія заявила, що Німеччина зобов'язалася розробити стратегію виходу до кінця 2023 року, прагнучи скоротити свою частку в Uniper до не більше 25% плюс одна акція не пізніше кінця 2028 року.
До завершення цієї стратегії виходу винагорода членів ради директорів Uniper буде піддаватися суворим обмеженням, зокрема забороні на виплату бонусів.
До кінця 2026 року Uniper не може купувати частки в інших компаніях, за винятком випадків, коли це необхідно для забезпечення її довгострокової життєздатності.
Для збереження конкуренції Uniper доведеться відмовитися від частини свого бізнесу, зокрема й від електростанцій Datteln IV у Німеччині та Gonyu в Угорщині, та передати частину своїх резервів зі зберігання газу та трубопроводів конкурентам.
Інші вимоги передбачають продаж 84% акцій Uniper у російській компанії Unipro з її бізнесом із централізованого теплопостачання, північноамериканським енергетичним бізнесом, частками в газопроводах OPAL і BBL, а також часткою у 18% акцій у Latvijas Gaze.
Бекграунд. Раніше німецька енергетична компанія Uniper, колись найбільший покупець російського газу, повідомила, що ініціювала арбітражний розгляд проти російського «газпрому» в Міжнародному арбітражному суді в Стокгольмі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].