Депутати пропонують розірвати договір з рф по Азовському морю та Керченській протоці

Депутати пропонують розірвати договір з рф по Азовському морю та Керченській протоці

І, Крім цього, вийти з Угоди про створення Чорноморської групи Військово-Морського Співробітництва

Депутати пропонують розірвати договір з рф по Азовському морю та Керченській протоці

Що сталося. Законопроєкти «Про денонсацію Договору між Україною та російською федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки» та «Про вихід з Угоди про створення Чорноморської Групи Військово-Морського Співробітництва від 2 квітня 2001 року» зареєстровані у Верховній Раді.

Джерело.  Про це свідчать картки законопроєктів №0182 та 0183.

Деталі. Зазначені договір та угода підписувалися з урахуванням Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і російською федерацією від 31 травня 1997 року. Проте у 2018 році український парламент вирішив припинити дію цього договору, починаючи з 1 квітня 2019 року. 

Автори законопроєктів (Юлія Клименко, Володимир Крейденко, Оксана Савчук та інші) вважають Договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки порушенням не лише інтересів України, а й країн ООН. У ньому прописано, що Азовське море та Керченська протока «історично є внутрішніми водами України і російської федерації». Проте автори наголошують, що це порушує Конвенцію ООН з морського права.

Вони аргументують це тим, що внутрішні води можуть належати лише одній державі та що Керченська протока має статус міжнародної.

Щодо до Угоди про створення Чорноморської Групи Військово-Морського Співробітництва – Болгарія, Грузія, Румунія, російська федерація, Туреччина та Україна є членами одного і того самого військово-морського з’єднання – BLACKSEAFOR. Вони мають спільний виконавчий орган для управління та загального керівництва групою, організовують спільні військово-морські навчання, мають спільний прапор і логотип. 

Ініціатори наголошують, що, враховуючи численні злочини рф, у тому числі й на морі (захоплення портів, обстріл суден, перетворення Азовського моря на «внутрішнє озеро»), необхідно вийти з цієї угоди, оскільки вона не відповідає сучасним реаліям відносин України та рф, містить потенційну загрозу національній безпеці України. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, уряд пропонує припинити дію угод про трудову міграцію з рф та білоруссю. Водночас статус України у цій сфері пропонується залишити чинним щодо до інших країн СНД. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло