Через санкції проти Китаю сонячна енергетика в США знизилася на 23% цього року
Торгові обмеження призвели до подорожчання китайських компонентів для сонячних панелей

У 2022 році в США було встановлено сонячних панелей на 23% менше, ніж роком раніше. Фахівці звинувачують у цьому санкції проти Китаю, через які піднялися ціни на компоненти сонячних установок з Китаю.
Джерело. Про це пише Nikkei Asian Review.
Деталі. «Америці перешкоджають її власні торгові дії, – йдеться у заяві Ебігейл Хоппер, виконавчого директора SEIA. – Індустрія сонячної енергетики рішуче прагне вибудувати етичний ланцюжок поставок, але торгові обмеження не дозволяють виробникам купувати обладнання, необхідне для інвестування в американські об'єкти».
Проблема в тому, що лідером з виробництва полікристалічного кремнію та виготовлених з нього сонячних панелей у Китаї є сумнозвісний Сіньцзян-Уйгурський автономний район, в якому процвітає порушення прав людини і примусова праця.
На полікремній із цього району США ввели до 200 % мита, а також встановили низку інших обмежень для ввезення комплектуючих для сонячних електростанцій з Китаю.
Проте безліч компаній з Таїланду, В'єтнаму, Малайзії, Камбоджі стали закуповувати китайську санкційну продукцію і продавати в США як власну. Щодо подібних схем Міністерство торгівлі США розпочало власне розслідування. Але ситуація стала настільки погано впливати на темпи розгортання сонячних установок у США, що президент Джо Байден втрутився в ситуацію і видав розпорядження щонайменше два роки не вводити мита на «сонячну» продукцію компаній із Південно-Східної Азії.
Тим не менш, з багатьох причин вартість комплектуючих помітно підвищилася. Як зазначили у звіті фахівці SEIA (Асоціації виробників сонячної енергії), встановлення нових сонячних потужностей комунальними підприємствами знизилося у 2022 році на 40 % (до 10,3 Гвт).
Встановлення панелей на приватних будинках зросло за цей час на 37% (до 5,8 ГВт), але не може компенсувати динаміку спаду у великих проектах. Як результат, за рік нових сонячних установок у США було встановлено на 23% менше – лише 18,6 ГВт.
«Ми не можемо дозволити собі витрачати час на зміну торгових законів, оскільки насувається кліматична загроза», – сказала Хоппер. Проте, без ухвалення нових законів чи поправок ситуація навряд чи покращиться.
Бекграунд. Нагадаємо, у звіті МЕА оптимістично стверджується, що через 5 років світ вироблятиме достатньо відновлюваної енергії для живлення Китаю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].