Через 5 років світ вироблятиме достатньо відновлюваної енергії для живлення Китаю – звіт МЕА

Через 5 років світ вироблятиме достатньо відновлюваної енергії для живлення Китаю – звіт МЕА

МЕА прогнозує прискорений розвиток відновлюваної енергетики через війну росії в Україні

Через 5 років світ вироблятиме достатньо відновлюваної енергії для живлення Китаю – звіт МЕА
фото DR

Відновлювані ресурси до 2025 року потіснять вугілля та стануть найбільшим у світі джерелом для вироблення електроенергії, стверджує Міжнародне енергетичне агентство (МЕА). Стимулом для цього стала енергетична криза, спричинена війною в Україні, на тлі якої європейські уряди почали активно шукати заміну російським енергоносіям.

Джерело. Про це йдеться в новій доповіді МЕА, на яку посилається CNN.

Деталі. Глобальна потужність відновлюваної енергетики зросте протягом наступних п’яти років так само, як і за останні два десятиліття, оскільки різке зростання цін на енергоносії та кліматична криза змушують уряди відмовитися від викопного палива.

Очікується, що до початку 2025 року «зелена» енергія випередить вугілля і стане найбільшим світовим джерелом електроенергії.

Згідно з основним сценарієм, у найближчі п'ять років частка ВДЕ у світовому енергетичному балансі збільшиться на 10 процентних пунктів і досягне 38%, тоді як частка вугілля, природного газу, атомної енергії та нафти за вказаний період знижуватиметься.

Потужність об'єктів ВІЕ у світі за 2022–2027 роки. збільшиться на 2400 ГВт, що відповідає встановленій потужності всього Китаю сьогодні. За темпами це на 85% швидше порівняно з попередніми п'ятьма роками, а за часткою майже на 30% вище, ніж прогнозувалося в торішньому звіті. Аналітики назвали це найбільшим переглядом показників у бік підвищення історії організації.

Флагманами стануть Китай, ЄС, США та Індія, які належним чином втілюють існуючі заходи та проводять реформи ринку та нормативного регулювання, особливо на тлі енергетичної кризи, спричиненої війною росії проти України.

Одні вітрові та сонячні електростанції на сонячних батареях до 2027 року забезпечать 20% виробітку. Інша відновлювана енергетика (геотермальна, сонячна з концентраторами, ГЕС, біопаливо) розвиватиметься порівняно повільно.

Бекграунд. Як повідомлялося, ЄС скоротив попит на газ на чверть у листопаді для зменшення залежності від росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло