Кремль має намір тиснути на великі компанії для наповнення військового бюджету, серед них – «Газпром»

Кремль має намір тиснути на великі компанії для наповнення військового бюджету, серед них – «Газпром»

Гроші потрібні на оплату витрат, пов'язаних із війною

Кремль має намір тиснути на великі компанії для наповнення військового бюджету, серед них – «Газпром»
фото DR

росія планує «вирвати» більше грошей у великих державних компаній і скоротити витрати, не пов’язані з обороною, оскільки витрати на ведення війни проти України зростають, а воєнний бюджет тане.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Зокрема, уряд рф готує вилучення коштів у виробників вугілля та добрив, згідно з інструкціями, наданими прем’єр-міністром Міхаїлом Мішустіним.

Великим компаніям, за ініціативою чиновників, доведеться заплатити підвищені дивіденди, а також здійснити разову виплату до бюджету. Їхній розмір поки що не визначений і залежатиме від того, як для бюджету завершиться 2022 рік.

Влада рф намагатиметься змусити компанії заплатити понад 50% чистого прибутку скрізь, де можливо, кажуть джерела Bloomberg. Додаткові гроші, за їхніми словами, потрібні на оплату витрат, пов'язаних із війною.

У бюджет-2023 Мінфін заклав рекордні 5 трлн рублів ($37 млрд) за статтею «національна оборона». Ще 4,4 трлн рублів влада має намір витратити за статтею «національна безпека та правоохоронна діяльність», куди входять бюджети мвс, росгвардії, спецслужб, слідчого комітету, прокуратури та системи ФСВП.

У сумі на силові структури припадає кожен третій рубль видатків бюджету. Його дефіцит, згідно з проєктом Мінфіну, становитиме 2% ВВП, або 2,9 трлн рублів.

Насправді дефіцит бюджету може бути значно більшим. Через ембарго Євросоюзу та «стелі» цін на російську нафту вартість сорту Urals – основної експортної марки російських нафтовиків – за два місяці впала на 35% і за підсумками грудня становила $50,5 за барель, хоча восени трималася вище за $75.

За таких цін бюджет недоотримає близько 2 трлн рублів, а його дефіцит роздується до 5 трлн, оцінюють аналітики.

Бекграунд. Як повідомлялося, російський експорт газу впав до мінімуму з 2000 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло