Китайська влада втратила довіру до путіна і вважає, що через розв’язану в Україні війну росія ослабне - FT
Китай пропонує себе не лише у ролі миротворця, а й готовий взяти участь у післявоєнному відновленні України

Президент рф владімір путін, попри його заяви про всеосяжне партнерство з Китаєм, втрачає довіру керівництва в Пекіні, яке все більше сумнівається у тверезості його рішень та здатності вибратися з «капкана» української авантюри без втрат.
Джерело. Про це пише Financial Times з посиланням на китайських чиновників, передає moscowtimes.
Деталі. Уряд Сі Цзіньпіна вважає, що росія не зможе здобути перемогу над Україною і вийде з конфлікту в статусі малозначущої держави, ослабленої політично та дипломатично на світовій арені.
Деякі з чиновників, пише FT, у приватних дискусіях визнають певний ступінь недовіри до путіна особисто. За словами джерел видання, російський президент не попереджав Сі Цзіньпіна про намір вторгнутися до України. А в ході візиту до Китаю за кілька днів до війни лише повідомив, що може вжити «заходів», якщо Київ атакує російську територію та спровокує гуманітарну катастрофу.
У Китаї це зрозуміли як сигнал про можливість обмеженого військового втручання, а не повноцінного вторгнення, яке затіяв путін.
«Путін збожеволів, – сказав FT один із китайських чиновників на умовах анонімності. – Рішення про вторгнення було ухвалено дуже невеликою групою людей у росії. Китай просто не розуміє росію», – пояснив він.
Тепер же Китай хоче знизити напруженість у відносинах із Заходом, зміцнити позиції в Європі та пропонує себе не лише у ролі можливого миротворця, а й готовий взяти участь у післявоєнному відновленні України, кажуть джерела FT.
Про це свідчить опала Чжао Ліцзяня – одного з «яструбів» у китайському МЗС, а також призначення на посаду голови відомства Цінь Гана – колишнього посла у США.
Мета Пекіна – запевнити європейських лідерів, що він готовий використати близькість відносин з Кремлем, щоб утримати путіна від використання ядерної зброї, повідомили FT чиновники з Китаю та ЄС.
Євросоюз залишається найбільшим торговим партнером КНР, а лише дві країни блоку – Нідерланди та Німеччина – закуповують китайських товарів на суму в 3,3 рази більше, ніж вся росія ($245 млрд проти $73 млрд). При цьому рф не входить навіть у топ-10 основних експортних ринків для китайських компаній.
«Китай зрозумів, що він опинився в протистоянні розвиненим країнам, які залишаються його головними економічними партнерами», – каже Жан-П'єр Кабестан, експерт Hong Kong Baptist University.
Тому, вважає він, Китай щосили намагається зблизитися з Євросоюзом та його ключовими країнами-членами, а також з союзниками США в Азії, такими як Японія, Південна Корея та В'єтнам.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].