США, Мексика і Канада домовилися про масштабну взаємну торгівлю, щоб знизити залежність від Азії

США, Мексика і Канада домовилися про масштабну взаємну торгівлю, щоб знизити залежність від Азії

Лідери трьох країн провели спільну зустріч у Мехіко

США, Мексика і Канада домовилися про масштабну взаємну торгівлю, щоб знизити залежність від Азії
@JustinTrudeau

США, Канада і Мексика домовилися про проведення масштабної програми імпортозаміщення. Вона дозволить Північній Америці знизити залежність від постачання чипів з Азії, а також наростити спільну торгівлю, відновивши ланцюжки постачань та наростити співпрацю в енергетичній галузі, зокрема у сфері «зеленої» енергетики.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Президент США Джо Байден, президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор і прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо провели переговори в Мехіко, результатом яких стала угода про нарощування торгової співпраці та відновлення логістичних ланцюжків, які постраждали в епоху коронавірусу.

США також наполягли на підвищених інвестиціях у сферу виробництва чипів, щоб знизити залежність регіону від постачання з Азії. Однак ясності в проектах поки що немає, оскільки між Мексикою з одного боку та США та Канадою з іншого залишаються певні розбіжності у сфері енергетики.

Проте докладно конфлікт на тристоронній зустрічі не обговорювався: сторони не хотіли псувати загальний позитивний настрій, а розбіжності в енергетичній сфері мають намір розглянути під час двосторонніх переговорів. Суть конфлікту полягала у роздачі преференцій на користь мексиканських державних енергокомпаній у період, коли Північна Америка зазнавала дефіциту нафти, що призвело до зростання цін на бензин та електрику.

Зокрема, Канада інвестувала близько $10 млрд у мексиканську енергетичну інфраструктуру і хотіла б мати рівні умови на місцевому ринку, близькі до умов держкомпаній. Проте Обрадор з моменту свого приходу до влади почав створювати комфортніші умови для мексиканських компаній.

Особливу увагу на переговорах було приділено розвитку «зеленої» енергетики, зокрема водню. Сторони домовилися інвестувати у спільні проекти, а також сприяти енергетичному переходу всередині країн.

Бекграунд. Нагадаємо, на цій же зустрічі Трюдо і Байден домовилися, що Канада закупить для України американську систему ППО NASAMS.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло