США, Мексика і Канада домовилися про масштабну взаємну торгівлю, щоб знизити залежність від Азії
Лідери трьох країн провели спільну зустріч у Мехіко

США, Канада і Мексика домовилися про проведення масштабної програми імпортозаміщення. Вона дозволить Північній Америці знизити залежність від постачання чипів з Азії, а також наростити спільну торгівлю, відновивши ланцюжки постачань та наростити співпрацю в енергетичній галузі, зокрема у сфері «зеленої» енергетики.
Джерело. Про це пише Reuters.
Деталі. Президент США Джо Байден, президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор і прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо провели переговори в Мехіко, результатом яких стала угода про нарощування торгової співпраці та відновлення логістичних ланцюжків, які постраждали в епоху коронавірусу.
США також наполягли на підвищених інвестиціях у сферу виробництва чипів, щоб знизити залежність регіону від постачання з Азії. Однак ясності в проектах поки що немає, оскільки між Мексикою з одного боку та США та Канадою з іншого залишаються певні розбіжності у сфері енергетики.
Проте докладно конфлікт на тристоронній зустрічі не обговорювався: сторони не хотіли псувати загальний позитивний настрій, а розбіжності в енергетичній сфері мають намір розглянути під час двосторонніх переговорів. Суть конфлікту полягала у роздачі преференцій на користь мексиканських державних енергокомпаній у період, коли Північна Америка зазнавала дефіциту нафти, що призвело до зростання цін на бензин та електрику.
Зокрема, Канада інвестувала близько $10 млрд у мексиканську енергетичну інфраструктуру і хотіла б мати рівні умови на місцевому ринку, близькі до умов держкомпаній. Проте Обрадор з моменту свого приходу до влади почав створювати комфортніші умови для мексиканських компаній.
Особливу увагу на переговорах було приділено розвитку «зеленої» енергетики, зокрема водню. Сторони домовилися інвестувати у спільні проекти, а також сприяти енергетичному переходу всередині країн.
Бекграунд. Нагадаємо, на цій же зустрічі Трюдо і Байден домовилися, що Канада закупить для України американську систему ППО NASAMS.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].