ВЕФ у Давосі приділяє багато уваги Україні – Мінекономіки

ВЕФ у Давосі приділяє багато уваги Україні – Мінекономіки

Важливо обговорювати не лише питання війни, а й повоєнного відновлення України, кажуть у відомстві

ВЕФ у Давосі приділяє багато уваги Україні – Мінекономіки

Що сталося. Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі приділяє багато уваги питанню України.

Джерело. Про це йдеться в повідомленні Мінекономіки України.

Деталі. Торговий представник України Тарас Качка зазначив, що загалом дискусії щодо партнерства з Україною відбуваються навколо «трьох опор». «Це сільське господарство і наша роль в глобальній продовольчій безпеці, адже багато компаній зацікавлені не лише в експорті, але і в розвитку переробної галузі», – сказав він.

Окрім того, цікавим для партнерів є і розвиток цифрової економіки, додав Качка. «Всі визнають наше лідерство за багатьма позиціями. І, як не дивно, це промисловість, – той факт, що Україна як кандидат в ЄС і велика країна з промисловим потенціалом є точкою для розташування багатьма компаніями своїх виробництв», – підкреслив він.

Заступник Міністра додав, що 18 січня відбудеться «предметна розмова з керівниками глобальних корпорацій», які будуть говорити про свої стратегії щодо України.

Ключові заяви, які стосувалися України :

Очільник фінського МЗС Пекка Гаавісто повідомив, що сподівається на ухвалення рішення щодо постачання в Україну танків Leopard. Усередині країни наразі проводяться інтенсивні дискусії з цього приводу.

Дружина президента Олена Зеленська представила «формулу миру» для України. Вона наголосила, що звільнення полонених і депортованих до рф є найважливішим пунктом цієї формули.

Голова Офісу Президента України Андрій Єрмак закликав створити трибунал проти рф та механізм компенсації нею збитків. Він підкреслив, що зараз Україні як ніколи потрібні консолідовані зусилля, щоб Генеральна асамблея ООН ухвалила відповідну резолюцію та створила спеціальний трибунал.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Європейський Союз не збирається послаблювати підтримку України. Європа продовжуватиме надавати допомогу у відновленні електро-, тепло- та водопостачання, а також сприятиме підготовці України до довгострокового відновлення, сказала вона. Окрім того, вона закликала приватний сектор інвестувати в Україну.

Разом з тим, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес заявив, що його країна не передаватиме Україні танки та інше важке озброєння.

Президент Литви Гітанас Науседа поінформував зі свого боку, що литовська сторона сподівається «знайти нові формулювання» щодо членства України в НАТО.

Бекграунд. Про те, чого чекати Україні від цьогорічного форуму в Давосі йдеться в матеріалі Mind.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло