Компартія Китаю поставила завдання вийти цьогоріч на 52% електрогенерації із «зелених» джерел

Компартія Китаю поставила завдання вийти цьогоріч на 52% електрогенерації із «зелених» джерел

Після скасування карантинних обмежень китайська економіка повернеться до прискореного зростання

Компартія Китаю поставила завдання вийти цьогоріч на 52% електрогенерації із «зелених» джерел
фото Pixaby

Забезпеченість енергією з відновлюваних джерел у Китаї у 2022 році майже досягла 50%, а у 2023 році має досягти 52% від загальної потужності генерації. Таке завдання поставлено китайською владою перед Радою з електроенергетики республіки.

Джерело. Про це пише агентство Bloomberg із посиланням на звіт Ради.

Деталі. Досягти 50% ВДЕ у 2022 році не вдалося, проте це може бути пов'язане з рішенням запустити нові вугільні та газові електростанції, які частково перетягнули на себе деякі потужності у фінальній статистиці. Необхідність у запуску вугільних та газових електростанцій виникла на тлі зростання цін на енергоносії.

У 2023 році китайська влада має намір збільшити генерацію чистої енергії загалом на 165 гігават, з яких 100 припаде на сонячну генерацію, а 65 – на вітряні станції.

Експерти та політики очікують, що після скасування жорстких карантинних обмежень китайська економіка повернеться на прискорену траєкторію зростання, що спровокує попит на енергоресурси, а енергоспоживання в країні зростатиме.

Китай є ключовим споживачем енергоресурсів у світі. Поточна динаміка цін на нафту та частково на інші енергоресурси (газ та вугілля) залежить від новин з Китаю. За підсумками 2022 року сукупне споживання електроенергії зросло на 3,6% і склало 8,637 терават/год.

Бекграунд. Тим часом, як повідомлялося, Індія вперше обігнала Китай за кількістю населення.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло