Уряд спростив оформлення документів українцям за кордоном – постанова

Уряд спростив оформлення документів українцям за кордоном – постанова

Реєструвати акти цивільного стану, вносити зміни до документів можна буде незалежно від місця проживання або перебування

Уряд спростив оформлення документів українцям за кордоном – постанова

Що сталося. Кабмін схвалив надання можливості громадянам України, які перебувають за кордоном, отримувати послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Реєструвати, вносити зміни, поновлювати й анульовувати держакти будуть закордонні дипломатичні установи, які матимуть доступ до  Державного реєстру. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

Деталі. Також закордонні дипломатичні установи зможуть повторно видавати свідоцтва про держреєстрацію та витяги з реєстру. Документи видаватимуть незалежно від місця зберігання паперового носія. 

«Таким чином, українцям за кордоном буде спрощено доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану і скорочено строки їх отримання в закордонних дипломатичних установах України», – йдеться в повідомленні.

Отримувати послуги можна буде незалежно від місця проживання або перебування. Нині консули приймають заяви про реєстрацію відповідних документів лише від громадян України, які проживають у його окрузі.

Зазначається, що дипломатичні установи, які здійснюватимуть надання послуг у сфері держреєстрації актів цивільного стану з використанням реєстру за кордоном, будуть визначені Міністерством закордонних справ. Постанова набуде чинності через 10 днів після опублікування.

Бекгарунд. Як раніше повідомляв Mind, українці отримуватимуть сповіщення в «Дії» про перегляд персональних даних. Йдеться про державні реєстри. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло