ЄС знайшов юридичний спосіб використати заморожені активи для відновлення України
Згідно з ним, активи буде експропрійовано не повністю, а з поверненням

Країни Євросоюзу знайшли законні підстави для тимчасового вилучення заморожених активів російського центробанку, щоб використати їх для відновлення України. В управління ЄС можуть перейти щонайменше 33,8 млрд євро.
Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з обговоренням питання.
Деталі. Юридична служба Ради Європи заявила дипломатам, що такий план юридично можливий, якщо не буде повної експропріації активів і буде дотримано певних умов, стверджують джерела агентства. Однією з умов є те, що основна сума активів та відсотки буде колись повернуто росії.
Попри висновки юристів, європейські чиновники все одно насторожено ставляться до використання заморожених російських активів. Вони вважають, що подібний крок має бути також узгоджений із країнами G7.
Перед ухваленням остаточного рішення Євросоюзу також потрібно визначити обсяг активів, які можуть бути використані. Загалом за кордоном заморожено до 300 млрд російського центробанку.
На депозитах у ЄС, за словами джерел Bloomberg, є близько 33,8 млрд євро, проте ця цифра знаходиться ще на стадії оцінки.
Під час обговорення з послами ЄС у середу юристи також зазначили, що, якщо під час управління російськими активами країни зіткнуться зі збитками, компенсація росії має бути надана з бюджету ЄС чи країн – членів союзу.
Бекграунд. Першою в ЄС надати юридичний план вилучення заморожених російських активів планує у січні Естонія, яка заморозила майна приблизно на 20 млн євро.
У ЄС вивчають також можливість інвестування заморожених активів Банку росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].