Зеленський увів у дію санкції проти 185 російських і білоруських компаній, які перевозили окупантів і техніку
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Зеленський увів у дію санкції проти 185 російських і білоруських компаній, які перевозили окупантів і техніку

Їхні активи в Україні блокуються, наявне майно буде використане для оборони України

This material is also available in English
Зеленський увів у дію санкції проти 185 російських і білоруських компаній, які перевозили окупантів і техніку
Президент Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Що сталося. Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти 182 російських та білоруських компаній та трьох підприємців.

Джерело. Відповідний указ оприлюднений на сайті Офісу президента.

Деталі.  «Сьогодні я підписав указ про введення в дію рішення санкцій проти юридичних та фізичних осіб, яких використовує держава-агресор, щоб перевозити залізницею військову техніку та солдатів», – сказав Зеленський у відеозверненні. 

Їхні активи в Україні блокуються, наявне майно буде використане для оборони України.

«Ми будемо працювати над тим, щоб аналогічне блокування було застосоване й іншими країнами. Я дякую всім, хто нам допомагає посилювати санкції проти росії! І, до речі, дякую всім розслідувачам, які викривають шляхи, що їх використовує держава-терорист, намагаючись обійти санкції», – додав Зеленський.

До санкційного списку потрапили зокрема, російські «Уралкалій», казанське ПАТ «Органічний синтез», «Башкірська содова компанія», «Сибірська вугільна енергетична компанія», білоруські «Білоруськалій», «Гомельський хімічний завод», «Лакофарба» та «Кроноспан ОСБ».

Санкції також застосовуються щодо російських підприємців Валерія Матвєєва, Сергія Белосохова та Володимира Строка.

Бекграунд. Раніше, у грудні, Зеленський підписав указ про запровадження санкцій проти намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Петра Лебедя), а також клірика Української православної церкви (УПЦ), колишнього депутата Вадима Новинського.

У січні Зеленський указом увів у дію санкції проти майже 200 осіб. Серед них колишня ведуча телеканалів Віктора Медведчука Діана Панченко, яка у грудні з'їздила в тимчасово окупований Донецьк. Також список налічує інших громадян України, росії та інших держав.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло