Україна може отримати боєприпас GLSDB з дальністю до 150 кілометрів

Україна може отримати боєприпас GLSDB з дальністю до 150 кілометрів

Це високоточна авіабомба GBU-39, модифікована для пуску з землі

Україна може отримати боєприпас GLSDB з дальністю  до 150 кілометрів
GLSDB
фото DR

Найближчим часом Вашингтон має намір передати Києву боєприпас Ground-Launched Small Diameter Bomb (GLSDB) із дальністю до 150 км.

Джерело. Про це пише агентство Reuters з посиланням на обізнані джерела у керівництві США.

Деталі. Україна вже успішно використовує керовані ракети Guided Multiple Launch Rocket System (GMLRS), які здатні вражати цілі на відстані понад 70 км. Ці боєприпаси дозволили ЗСУ порушити систему постачання російської артилерії на передовій минулого літа.

Російська армія вже, очевидно, пристосувалася до нових умов, відсунувши важливі об'єкти за радіус дії таких ракет. Але все одно це ускладнило життя російським артилеристам, бо доставляти снаряди на передову стало довше та важче.

Тепер, якщо ЗСУ отримають боєприпас, який здатний точно вражати цілі на відстані до 150 км, це ще більше ускладнить постачання військ на передовий. Цілями таких ракет можуть також стати штаби, казарми, мости, залізничні станції, об'єкти ППО та багато інших цілей.

Як пише ВВС, хоча GLSDB у пресі зазвичай називають ракетою, це не зовсім правильно. Це високоточна авіабомба GBU-39, модифікована для пуску з землі. Для цього використовується ракетна частина боєприпасу M26, розробленого для пускових установок M270 MLRS та M142 HIMARS.

Українські військові використовують ці пускові установки, запускаючи ракети GMLRS. Тобто, по суті, ракета в цій системі виконує роль бомбардувальника – вона доставляє бомбу на висоту, з якої її зазвичай скидає літак, після чого бомба вже самостійно планує до мети.

Це оригінальна розробка, в результаті якої нова ефективна зброя з'явилася не після довгих НДДКР, а просто поєднання двох вже створених і випробуваних систем. Крім того, і та, і інша зброя вже є в США.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло