Суд дозволив арешт додатково виявлених активів Коломойського і Боголюбова
Рішення стосується арешту активів, про які раніше не було відомо

Що сталося. Високий Суд Лондона розширив можливості для всесвітнього арешту активів колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
Джерело. Про це йдеться в рішенні суду у справі BL-2017-000665, повідомила пресслужба ПриватБанку в коментарі ЕП.
Деталі. Рішення ухвалено в рамках повернення ПриватБанком виведених напередодні націоналізації коштів із банку.
Приватбанк клопотав про арешт активів відповідачів на період розгляду справи в розмірі $3 млрд, і 2017 року Високий Суд Лондона ухвалив рішення на користь банку. Так було накладено всесвітній арешт на активи Коломойського й Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, вони контролюють.
Своїм рішенням від 31 січня 2023 року суд, за клопотанням ПриватБанку, постановив фактично розширити можливості для всесвітнього арешту активів.
«Нещодавнє рішення англійського суду надати дозвіл банку отримувати судові накази про арешт активів за кордоном та вимагати від відповідачів надавати подальшу інформацію щодо розкриття активів, що дозволить контролювати виконання судових наказів про арешт активів, є надзвичайно позитивною подією для банку», – зазначили у пресслужбі ПриватБанку.
Як пояснили виданню, першочерговий арешт було накладено на певну визначену кількість активів. Натомість під час подальших засідань з’являлася інформація про активи ексакціонерів банків, про які раніше не було відомо, і останнє судове рішення дозволяє накладати на ці активи нові арешти.
У ПриватБанку вважають, що винесене рішення допоможе забезпечити ефективне звернення до примусового виконання будь-якого судового рішення, яке буде отримане після слухання по суті, що має розпочатися в червні 2023 року.
Бекграунд. Нагадаємо: 100% акцій банку належать державі в особі Кабінету Міністрів. Після визнання банку неплатоспроможним у грудні 2016 року в процесі його націоналізації була проведена т. зв. процедура bail-in (примусова конвертація вкладів в акції банку), під яку потрапили кошти вкладників та інвесторів загалом на 29,4 млрд грн. На цю суму був збільшений статутний капітал ПриватБанку. Після завершення цієї операції Мінфін викупив ПриватБанк у ФГВФО за 1 грн і зрештою «влив у банк» 155 млрд грн (додатковий випуск акцій на цю суму був оплачений держоблігаціями).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].