ДБР виявило в Одеському порту російські мінеральні добрива на 9 млн грн
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ДБР виявило в Одеському порту російські мінеральні добрива на 9 млн грн

136 тонн добрив прибули в Україну ще до 24 лютого

ДБР виявило в Одеському порту російські мінеральні добрива на 9 млн грн
Фото: ДБР

Що сталося. Державне бюро розслідувань виявило мінеральні добрива, які належали російській компанії на території морського торговельного порту Одеської митниці.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба бюро.

Деталі. За оперативними даними, 136 тонн мінеральних добрив прибули в Україну ще до 24 лютого 2022 року в режимі «транзит». Орієнтовна вартість товару становить щонайменше 9 млн грн.

Наразі товар вилучено та вирішується питання щодо його подальшої передачі до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Також буде надана оцінка діям посадовців митниці, які своєчасно не вжили жодних заходів щодо правового оформлення товару.

Також ДБР спільно з Вінницькою митницею отримали інформацію про підготовку до перевезення російського товару транзитом через Україну. Вагони перевозили майже 140 000 кг мінеральних добрив двох видів. Загальна вартість товару походженням із російського Новомосковська становить понад 3 млн грн.

Два товарних вагони із мінеральними добривами було приховано від митного контролю. Через 11 місяців після вторгнення, на думку організаторів, правоохоронці стали менш пильними, тому товари спробували переправити до Центральної частини Молдови – Придністров'я.

Наразі ініційована передача добрив Вінницькій обласній військовій адміністрації. Надалі вони будуть використані для сільськогосподарських потреб нашої держави.

Бекграунд. Учора ДБР виявило на Одеській митниці ще 250 прихованих від розмитнення контейнерів. У жовтні бюро знайшло там 133 нерозмитнені контейнери.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло