БЕБ передало в управління держави залізну руду на 1,8 млрд грн, що належить Усманову

БЕБ передало в управління держави залізну руду на 1,8 млрд грн, що належить Усманову

Стратегічну сировину намагалися нелегально переправити до росії морськими суднами з портів Одеської області

БЕБ передало в управління держави залізну руду на 1,8 млрд грн, що належить Усманову
Фото: БЕБ

Що сталося. Бюро економічної безпеки (БЕБ) України відповідно до ухвали суду передало до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) майже 170 000 тонн залізної руди орієнтовною вартістю 1,8 млрд грн, що належить російському олігарху Алішеру Усманову.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба бюро.

Деталі. Слідство встановило місцеперебування підпільних складів рф на території декількох морських портів в Одеської області. На них зберігалася стратегічна сировина, яку надалі представники країни-агресора намагалися нелегально переправити морськими суднами на територію росії.

«Ці корисні копалини на праві власності опосередковано належать наближеному до президента росії олігарху через компанію-нерезидента. Після вторгнення росії на територію України 24 лютого 2022 року на цього прокремлівського мільярдера накладено санкції РНБО України, США та Євросоюзу», – повідомили в бюро.

Зазначається, що раніше співробітники БЕБ викрили згадану компанію на ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

«Встановлено, що упродовж 2021-2022 років вона задекларувала переміщення залізної руди територією України до країн Азії у митному режимі «транзит». Щоб ухилитися від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів, які сплачуються при імпорті товарів на території України, службові особи компанії використовували механізм так званого перерваного транзиту», – інформували в БЕБ.

Детективи додали, що відбувалося оформлення фіктивних документів про вивезення руди за межі України. Отже, у результаті ухилення від сплати податку на додану вартість були завдані збитки бюджету держави в розмірі понад 118 млн грн.

Бекграунд. Раніше Служба безпеки України повідомила про арешт понад 160 000 тонн залізної руди в портах України, яка належить компанії російського олігарха Алішера Усманова.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло