Індія відмовилася від купівлі російських гелікоптерів і винищувачів

Індія відмовилася від купівлі російських гелікоптерів і винищувачів

Переговори щодо виробництва цієї техніки практично заморожені

Індія відмовилася від купівлі російських гелікоптерів і винищувачів
Ка-226Т

Індія, яка з радянських часів була найбільшим покупцем зброї у Кремля, а останніми роками забезпечувала 20% замовлень «Рособоронекспорту», тепер все частіше відмовляється від купівлі російських озброєнь.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

Деталі. Індія фактично заморозила переговори про купівлю гелікоптерів Ка-226Т, незважаючи на готовність російської сторони передати технології та локалізувати їх виробництво на індійських заводах, повідомив в інтерв'ю «Інтерфаксу» у понеділок заступник голови Федеральної служби з військово-технічного співробітництва (ФСВТС) росії Владімір Дрожжов.

Міжурядову угоду на 200 гелікоптерів загальною вартістю $1 млрд було підписано ще 2015 року. Але за вісім років до укладення контракту справа так і не дійшла, хоча москва пропонувала організувати виробництво 140 машин в Індії.

Між тим індійська корпорація HAL пропонує збройним силам країни легкий багатоцільовий вертоліт власної розробки.

У підвішеному стані залишається і угода з продажу винищувачів Су-30МКІ. росія запропонувала Індії комплекти для виробництва літаків на її території на $1,4 млрд. Очікувалося, що контракти буде підписано ще 2020 року. Але з того часу процес застряг у мертвій точці.

Раніше Індія заморозила спільний із рф проект із розробки винищувача п'ятого покоління на базі Су-57. Військовим не сподобалися ні фінансові, ні технологічні параметри літака, який, за їхніми словами, не відповідають п'ятому поколінню винищувачів щодо скритності та авіоніки.

Делі мав виділити половину коштів на виробництво винищувачів ($4 млрд), проте обмежився лише сумою $295 млн на створення ескізного проекту.

У 2020 році зайшов у глухий кут проект заводу з виробництва 200-ї серії автоматів Калашнікова. Проект заводу потужністю 70 000 гвинтівок на рік передбачав повну локалізацію виробництва в Індії із переданням Делі всіх технологій. Проте ціна, яку запросила російська сторона, не влаштовує партнерів.

У 2022 році індійських військових не влаштували характеристики російських танків Т-72 і Т-90. Зрештою Індія переключилася на французькі Leclerc XLR. Крім того, пояснило індійське військове командування, російські танки не підходять для гірської місцевості.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло