Індія відмовилася від купівлі російських гелікоптерів і винищувачів
Переговори щодо виробництва цієї техніки практично заморожені

Індія, яка з радянських часів була найбільшим покупцем зброї у Кремля, а останніми роками забезпечувала 20% замовлень «Рособоронекспорту», тепер все частіше відмовляється від купівлі російських озброєнь.
Джерело. Про це пише The Moscow Times.
Деталі. Індія фактично заморозила переговори про купівлю гелікоптерів Ка-226Т, незважаючи на готовність російської сторони передати технології та локалізувати їх виробництво на індійських заводах, повідомив в інтерв'ю «Інтерфаксу» у понеділок заступник голови Федеральної служби з військово-технічного співробітництва (ФСВТС) росії Владімір Дрожжов.
Міжурядову угоду на 200 гелікоптерів загальною вартістю $1 млрд було підписано ще 2015 року. Але за вісім років до укладення контракту справа так і не дійшла, хоча москва пропонувала організувати виробництво 140 машин в Індії.
Між тим індійська корпорація HAL пропонує збройним силам країни легкий багатоцільовий вертоліт власної розробки.
У підвішеному стані залишається і угода з продажу винищувачів Су-30МКІ. росія запропонувала Індії комплекти для виробництва літаків на її території на $1,4 млрд. Очікувалося, що контракти буде підписано ще 2020 року. Але з того часу процес застряг у мертвій точці.
Раніше Індія заморозила спільний із рф проект із розробки винищувача п'ятого покоління на базі Су-57. Військовим не сподобалися ні фінансові, ні технологічні параметри літака, який, за їхніми словами, не відповідають п'ятому поколінню винищувачів щодо скритності та авіоніки.
Делі мав виділити половину коштів на виробництво винищувачів ($4 млрд), проте обмежився лише сумою $295 млн на створення ескізного проекту.
У 2020 році зайшов у глухий кут проект заводу з виробництва 200-ї серії автоматів Калашнікова. Проект заводу потужністю 70 000 гвинтівок на рік передбачав повну локалізацію виробництва в Індії із переданням Делі всіх технологій. Проте ціна, яку запросила російська сторона, не влаштовує партнерів.
У 2022 році індійських військових не влаштували характеристики російських танків Т-72 і Т-90. Зрештою Індія переключилася на французькі Leclerc XLR. Крім того, пояснило індійське військове командування, російські танки не підходять для гірської місцевості.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].