Екс-командувач військ США прогнозує, що цього літа українці зможуть відтіснити російські війська

Екс-командувач військ США прогнозує, що цього літа українці зможуть відтіснити російські війська

За його словами, українці демонструють блискучі успіхи на навчаннях на західній зброї

This material is also available in English
Екс-командувач військ США прогнозує, що цього літа українці зможуть відтіснити російські війська
Девід Петреус
фото Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket/Getty Images

Генерал Девід Петреус вважає, що українські війська зможуть відкинути російські війська ще далі цього літа, залежно від постачання зброї та стратегії.

Джерело. Про це він сказав CNN на Мюнхенській конференції з безпеки в Німеччині.

Деталі. Для успіху буде потрібен взаємодоповнюючий підхід, за якого кілька видів бойових одиниць підтримують один одного, – сказав Петреус.

Зокрема, Петреус, який був командувачем США та коаліції у війнах в Афганістані та Іраку, а пізніше обіймав посаду директора ЦРУ, вважає, що головна мета – перерізати Кримський міст.

«Якщо це зробити, то можна розпочати ізоляцію Криму, зменшити його як вузол матеріально-технічного забезпечення, а потім розділити російські сили. І тоді, якщо ви зможете зняти міст через Керченську протоку, ви справді ізолюєте їх (росіян)», – додав він.

Петреус сказав, що якщо цей сценарій спрацює, у поєднанні зі зброєю великої дальності для HIMARS, у конфлікті буде «цілком інша динаміка».

Він також сказав, що українці, які навчаються поводження із західною зброєю, роблять це з вражаючою швидкістю.

«Звіти (від західних колег) свідчать, що українці просто блискавично опановують свої тренування. За половину першого дня вони проходять те, що розраховано на два дні, і їм доводиться дуже прискорювати тренування. І навіть коли вони повертаються до казарм після дуже довгого тренувального дня, вони читають письмові керівництва. Вони хочуть повернутися в бій, повернутись до захисту своїх сімей», – сказав він.

«Я думаю, що вони зможуть досягти таких загальновійськових ефектів, яких не досягли росіяни», – наголосив Петреус.

Українські військові проходять навчання на танках Leopard 2 у Польщі, уряд Великої Британії заявив раніше цього місяця, що він розпочне навчання українських пілотів на винищувачах стандарту НАТО, а перша група українців завершила навчання на базі США у Німеччині у п'ятницю.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло