ЄС готує санкції проти компаній-посередників, які постачають до росії товари «сірим» шляхом
До контролю ЄС має намір залучити управління по боротьбі з відмиванням грошей

Влада Євросоюзу готує пакет заходів, щоб припинити постачання до росії товарів, які потрапили під санкції, зокрема проти оборонно-промислового комплексу.
Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Деталі. ЄС має намір розширити підстави для застосування вторинних санкцій, тобто заходів проти порушників санкційного режиму. Посилення контролю за дотриманням санкцій обговорюється в рамках підготовки 10-го санкційного пакету проти росії, присвяченого річниці вторгнення в Україну.
До контролю за санкційним режимом ЄС має намір залучити управління по боротьбі з відмиванням грошей, яке, як очікується, запрацює у 2023 році.
Розширення практики застосування вторинних заходів стосуватиметься як фізичних, так і юридичних осіб, цитує Bloomberg чернетку документа ЄС. Крім того, влада в Брюсселі отримає можливість видавати попередження компаніям і громадянам, яких підозрюють у порушенні санкцій.
Попри санкції, російські оборонні заводи продовжують виробництво ракет, снарядів і техніки, зокрема із західних компонентів.
Деталі, які потрапили під санкції, було виявлено в крилатих ракетах Х-101, якими армія рф обстрілювала українську енергоінфраструктуру. Заборонене обладнання американської Cisco на $27,5 млн було завезено до росії під виглядом інших товарів через Китай, Туреччину та Таїланд, з'ясувала The Wall Street Journal.
Туреччина – один із найбільших хабів щодо обходу санкцій – у лютому отримала попередження від Мінфіну США. За американськими даними, десятки турецьких компаній у березні – жовтні відправили до рф потенційно підсанкційні товари на $800 млн, зокрема обладнання на $300 млн та електроніку на $80 млн.
Як повідомлялося, влада США розпочала розслідування проти Raiffeisen Bank International через роботу в росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.