Покупці російського газу в Європі подали позови до «Газпрому» на $15 млрд

Покупці російського газу в Європі подали позови до «Газпрому» на $15 млрд

Рекордний позов до «Газпрому» - на $12,5 млрд - подала німецька Uniper

Покупці російського газу в Європі подали позови до 	«Газпрому» на $15 млрд
фото Shutterstock

Через відключення постачання газу європейським країнам компанії подають судові позови до російського «Газпрому».

Після німецьких компаній Uniper і RWE позов до «Газпрому» через недопостачання газу подала найбільша енергокомпанія Франції Engie.

Джерело. Про це повідомляє Reuters.

Engie ініціювала арбітражний розгляд щодо «Газпром експорту» і вимагає визнати невиконаними зобов'язання російської компанії щодо довгострокових газових контрактів.

Engie також хоче добитися від експортної «дочки» «Газпрому» виплати штрафів і компенсації збитків, що виникли після того, як у липні 2022 року прокачування газу до Франції зупинилося.

«Газпром» пояснив урізання поставок несплатою газу, оскільки вимагав, щоб платежі здійснювали «у рублях» – на рахунок у Газпромбанку.

Загальний обсяг позовних вимог до «Газпрому» досяг приблизно $15 млрд, підрахував аналітик БКС Рональд Сміт.

Суму претензій Engie, офіційно не розкриту, він оцінює у $1,3 млрд, виходячи з того, що компанія отримувала 2 млрд кубометрів газу за довгостроковими контрактами.

Рекордний позов до «Газпрому» – на $12,5 млрд – подала німецька Uniper, яка купувала 20 млрд кубометрів на рік. Будучи найбільшим імпортером російського газу в Німеччині та одним із інвесторів проекту «Північний потік 2», Uniper опинилася на межі банкрутства і була де-факто націоналізована після того, як залишилася без ключового постачальника і була змушена закуповувати паливо за цінами, що злетіли на спотовому ринку. На порятунок компанії уряд ФРН витратив 29 млрд євро.

Ще близько $1 млрд від «Газпрому» вимагає RWE – інший німецький імпортер газу, який отримував 1 млрд кубометрів на рік.

Цього року експорт «Газпрому» до Європи та Туреччини може знизитись до 65 млрд кубометрів, за прогнозами. І це буде найнижчий рівень із першої половини 1980-х років.

У Китай, згідно з планом експлуатації газопроводу «Сила Сибіру», «Газпром» прокачає 22 млрд кубометрів і, за оцінкою БКС, заробить $6,9 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло