Лідери ЄС можуть відвідати Китай у першій половині цього року – ЗМІ

Лідери ЄС можуть відвідати Китай у першій половині цього року – ЗМІ

Китай «не погоджується з позицією ЄС щодо України», але не хоче, щоб це «питання» вплинуло на розвиток відносин із ЄС

Лідери ЄС можуть відвідати Китай у першій половині цього року – ЗМІ
Фото: REUTERS

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і глава Європейської ради Шарль Мішель можуть відвідати Китай у першій половині 2023 року. Підготовка до візиту лідерів вже почалася.

Про це заявив посол Китаю в ЄС Фу Конг, передає Reuters.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Він сказав журналістам, що оптимістично дивиться на відновлення відносин між Китаєм і ЄС. За його словами, Китай «не повністю погоджується з деякою позицією ЄС щодо України», але Пекін не хоче, щоб це «питання» вплинуло на розвиток відносин із ЄС.

Водночас посол зазначив, що критика ЄС у бік Китаю через Україну була «дуже ірраціональна». 

Бекграунд. З 14 по 22 лютого топдипломат Кнр Ван І здійснив низку візитів, зокрема до Франції та росії. За підсумками цих візитів до Європи та москви Китай підготував документ  із 12 пунктів. Це план, де Китай закликає припинити вогонь, розпочати мирні переговори та припинити санкції, обіцяючи допомогти у повоєнному відновленні України. Проте Китай не засудив російське вторгнення в Україну, і тому «довіри до нього немає», як заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Зеленський висловився щодо мирного плану Китаю так

«Я вважаю, що там є повага до територіальної цілісності. Там не вказано, до якої країни, але порушено територіальну цілісність нашої держави. Там ідеться про ядерну безпеку. Мені здається це дуже важливим. Це співпадає з інтересами світу і нашої держави. Якісь пункти є, які зрозумілі мені.

Є думки, з якими я не погоджуюся. Весь світ, мені здається, не погоджується. Але, тим не менш, це вже щось. І я вважаю, правильно думати, що, якщо там уже є думки, які так чи інакше співпадають з повагою до міжнародного права і до територіальної цілісності, я вважаю, що ми маємо це використовувати й у цьому пункті попрацювати з Китаєм – чому ні?»

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло