Парламент Фінляндії проголосував за вступ до НАТО

Парламент Фінляндії проголосував за вступ до НАТО

Для вступу до Альянсу необхідно, щоб заявку ратифікували усі 30 країн НАТО

This text is also available in English
Парламент Фінляндії проголосував за вступ до НАТО
фото Pixaby

Парламент Фінляндії схвалив урядовий законопроект щодо приєднання країни до НАТО. За висловилися 184 депутати, 7 – проти, один утримався, пише yle.fi.

Водночас, парламент відхилив проекти депутата від «Лівого союзу» Маркуса Мустаярві. Він пропонував уточнити, що країна не розміщуватиме на своїй території ядерну зброю.

Тепер заявку Фінляндії має затвердити президент Саулі Ніїністе. Потім для вступу до Альянсу необхідно, щоб її ратифікували усі 30 країн НАТО. Досі членство не схвалили лише Туреччина та Угорщина. Вони також не підтримали заявку Швеції.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що деякі парламентарі виступають проти прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО, оскільки представники цих країн «поширюють нахабну брехню про Угорщину».

Крім того, парламентарі побоюються потенційної війни між росією та НАТО. Вони посилаються на ситуацію в Україні і те, що після ухвалення Фінляндії протяжність прямого кордону рф з Альянсом становитиме понад тисячу кілометрів.

Туреччина готова підтримати заявку Фінляндії, проте до Швеції республіка має кілька претензій. Зокрема, Анкара звинувачує Стокгольм у приховуванні членів Робочої партії Курдистану, яку вважає терористичною. У січні відносини між країнами ускладнилися через акції зі спаленням Корану біля турецького посольства в столиці Швеції.

Переговори Туреччини з Гельсінкі та Стокгольмом щодо їхніх заявок на членство в НАТО відновляться 9 березня. США та інші країни-члени блоку сподіваються, що Фінляндія та Швеція будуть формально прийняті до альянсу вже на саміті НАТО, який має відбутися у Вільнюсі 11 липня.

Напередодні прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін під час спільної конференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом заявила, що затримка ратифікації заявок Фінляндії та Швеції підриває довіру до альянсу та ставить під сумнів його політику відчинених дверей.

Бекграунд. Нагадаємо, Фінляндія почала будувати паркан на кордоні з росією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло