Уряд схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій – Мінреінтеграції

Уряд схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій – Мінреінтеграції

Наразі під критерії застосування примусової евакуації дітей із зон бойових дій підпадає тільки Бахмут

This material is also available in English
Уряд схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій – Мінреінтеграції
Фото: ДСНС

Кабінет Міністрів схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Таке рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення. Питання захисту життя дітей та їх негайної евакуації з особливо небезпечних територій взяла під особистий контроль віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук», – йдеться в повідомленні.

Підставою для проведення обов’язкової евакуації відтепер є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення. 

Зазначається, що обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника. 

«Діти, що опинилися у зоні проведення бойових дій, не можуть самі про себе подбати. Тому вся відповідальність за них – на дорослих. Відмова батьків чи опікунів евакуювати дитину не допускається. Адже йдеться про її життя», – наголосили у відомстві.

Наразі під відповідні критерії застосування примусової евакуації дітей із зон бойових дій підпадає тільки Бахмут.

«Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», – прокоментувала рішення Верещук. 

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що росія вивезла щонайменше 6000 українських дітей до таборів для «перевиховання».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло