Раді пропонують не застосовувати позовну давність у спорах щодо приватизації держмайна – законопроєкт

Раді пропонують не застосовувати позовну давність у спорах щодо приватизації держмайна – законопроєкт

Нині позивач має 3 роки, аби звернутися до суду

Раді пропонують не застосовувати позовну давність у спорах щодо приватизації держмайна – законопроєкт

Народний депутат Володимир Крейденко (партія «Слуга народу») зареєстрував законопроєкт №9087 про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо позовної давності у спорах про приватизацію державного/комунального майна.

Нардеп пропонує не застосовувати позовної давності під час відчуження комунального/державного нерухомого майна чи спростування в судовому порядку свідоцтв про право власності, актів передачі такого майна та його частин до статутного капіталу товариства, створеного у процесі приватизації колишніх державних (комунальних) підприємств. Нині позивач має три роки, щоб звернутися до суду з вимогою визнати приватизацію незаконною. 

Цивільний кодекс та закон кажуть, що товариство є власником майна, переданого йому засновниками й учасниками у власність. Тобто, згідно з чинним законодавством, акціонерне товариство, яке було створене в процесі приватизації, шляхом перетворення державного підприємства в акціонерне товариство не є власником того майна, яке йому не передане у власність як вклад до статутного фонду.

Деякі акціонерні товариства просто користувалися/користуються цим майном незаконно, інші – приватизували майно, використовуючи різні інструменти – рішення третейських судів, рішення судів між пов’язаними суб’єктами, внесення недостовірних даних до дозвільних документів щодо будівництва. «Вказане призвело до незаконного вибуття активів, які держава відносила до об’єктів, які мають загальнодержавне значення: об’єкти, що забезпечують обороноздатність держави, її економічну незалежність, становить матеріальну основу суверенітету України, об’єкти, які забезпечують життєдіяльність держави в цілому», – йдеться в пояснювальній записці. 

Автор документу зазначає, що значна кількість об’єктів державної власності була приватизована понад три роки назад. Тому вважає за необхідне скасувати положення про термін позовної давності. 

Бекграунд. Як раніше повідомляє Mind, уряд хоче дозволити суддям розглядати справи онлайн, таке саме право можуть отримати секретарі та свідки. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло