Питання швидкого надання Україні 155-мм снарядів застопорилося — Bloomberg
Україна витрачає в середньому від 60 000 до 210 000 одиниць боєприпасів на місяць

Україні терміново потрібні величезні запаси 155-мм снарядів. Міністри МЗС ЄС обговорять це питання наступного тижня. Євросоюз щосили намагається знайти спосіб терміново надати Україні ці боєприпаси, оскільки вони фактично вичерпалися. Раніше держави-члени вже політично погодилися підтримати Київ додатковими снарядами, але далі політичного рішення питання не зрушило.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Очікується, що ЄС підпише спільний план закупівлі боєприпасів для України вже наступного тижня, але питання про те, як забезпечити Київ необхідними йому цього року 155-мм снарядами, застопорилося, кажуть джерела, знайомі з дискусіями всередині блоку.
Раніше цього місяця міністри оборони європейських країн підтримали пропозицію глави ЄС із зовнішньої політики Жозепа Борреля використати 1 млрд євро з Європейського фонду миру для негайного постачання Україні боєприпасів із наявних запасів.
За словами Боррелля, ще 1 млрд євро може бути використаний для спільної закупівлі снарядів, а будь-які додаткові кошти мають бути узгоджені державами-членами.
Але поки що неясно, які обсяги доступні з цих запасів і чи буде їх достатньо, сказав один із співрозмовників. Є також побоювання, що переговори не будуть досить швидкими.
Раніше Київ заявив, що у 2023 році йому знадобиться мільйон снарядів. Влада Естонії оцінила, що термінове постачання боєприпасів обійдеться в 4 млрд євро.
Таллінн першим виніс цю проблему на порядок денний місяць тому, запропонувавши терміново вкласти гроші в зростання виробничих потужностей, щоб забезпечити необхідні обсяги.
За підрахунками естонської влади, Україна витрачає в середньому від 60 000 до 210 000 одиниць боєприпасів на місяць, але європейська оборонна промисловість здатна виробляти лише до 25 000 снарядів за цей же час. Російські військові випускають від 20 000 до 60 000 снарядів на день.
Представники держав-членів ЄС поки що не уточнювали, скільки саме вони готові виділити на закупівлю снарядів цього року та як буде організовано такі фонди. Деякі члени ЄС хотіли б встановити обов'язкові внески, пропорційні до розміру економіки кожної держави, інші – зробити внески добровільними.
Бекграунд. Як повідомлялося, США витратять $170 млрд на виготовлення зброї наступного року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].