росія змогла зберегти за кордоном $80 млрд через зволікання Заходу із санкціями - Bloomberg

росія змогла зберегти за кордоном $80 млрд через зволікання Заходу із санкціями - Bloomberg

Однак західні країни можуть спробувати вилучити їх для виплати компенсації Україні

This text is also available in English
росія змогла зберегти за кордоном $80 млрд через зволікання Заходу із санкціями - Bloomberg
фото DR

росія змогла зберегти за кордоном близько третини доходів у розмірі $227 млрд, отриманих минулого року від експорту своїх енергоресурсів (нафти й газу), що створило потенційну нову проблему, поки США та їхні союзники прагнуть посилити свої санкції проти росії, яка розв’язала війну в Україні.

Джерело. Про це пише Bloomberg Economics.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

За оцінкою видання, близько $80 млрд розміщені у вигляді готівки, нерухомості та інвестицій у філіали за кордоном. Ця “заначка” є тіньовим резервом, побічним продуктом рекордного позитивного сальдо рахунку поточних операцій (приблизно різниця між експортом та імпортом), який допоміг підтримувати фінанси Кремля після нападу на Україну.

«Через те, що Європа зволікала з санкціями проти російського енергетичного сектору, Кремль отримав один із найбільших профіцитів поточного рахунку у своїй історії», – пояснюють економісти в коментарі Bloomberg.

Це “де-факто звело нанівець зусилля щодо заморожування активів російського центробанку у березні 2022 року”.

Загалом росії вдалося накопичити еквівалент близько 5% ВВП у міжнародних активах за 2022 рік, що близько до середнього показника за період високих нафтових цін у 2009–2013 роках, підрахував Bloomberg.

Ці накопичення росії за кордоном можуть стати мішенню для її супротивників, західні країни можуть спробувати вилучити їх для виплати компенсації Україні, зазначає агентство.

Бекграунд. Нагадаємо, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель нещодавно заявив, що посилювати санкції проти росії вже немає куди.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло