Глава фонду Навального ФБК закликав Захід знімати санкції з тих росіян, які публічно відрікаються від путіна

Глава фонду Навального ФБК закликав Захід знімати санкції з тих росіян, які публічно відрікаються від путіна

На їх думку, це більше ослабить режим путіна, ніж самі санкції

This material is also available in English
Глава фонду Навального ФБК закликав Захід знімати санкції з тих росіян, які публічно відрікаються від путіна
фото Shutterstock

Журнал The Economist 14 березня опублікував колонку президента Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Леоніда Волкова. Колонка містить заклик від імені ФБК пом'якшувати санкції проти тих, хто публічно порвав із путіним та передав значну частину свого капіталу Україні.

Джерело. Про це пише “Агентство”.

Волков у своїй колонці звертає увагу на те, що західні санкції, введені після початку війни, «не вплинули на здатність путіна продовжувати» бойові дії свою злочинну війну.

«Вони не викликали розколу у російській еліті та не спровокували дезертирство. Натомість вони допомагають консолідувати підтримку режиму та заохочують тих, хто зіткнувся з санкціями, повертатися назад до росії», – пише Волков.

Зараз «єдиний гарантований спосіб вибратися з-під санкцій – померти», продовжує Волков. Він пропонує запровадити механізм виходу з-під санкцій на зразок того, що існує у ФБК.

«Пропонований нами підхід ґрунтується на реальному досвіді. У квітні 2022 року ми в ФБК опублікували список із 6000 осіб, які мають бути піддані санкціям. З того часу ми регулярно і прозоро оновлювали та переглядали його. Кожні два тижні ми додаємо нових людей до наших списків. Але кілька разів ми також виключали їх із наших списків, бо вони засудили війну чи залишили свої посади у державних компаніях. І хоча наші санкції, на відміну від санкцій, введених західним урядом, не мають юридичних наслідків, а покликані привернути увагу і викрити тих, кого ми вважаємо винуватцями путінської війни, багато людей зробили конкретні дії, щоб залишити наш список, подавши у відставку з постів у держкомпаніях або засудивши війну», – зазначив він.

На думку Волкова, у разі використання європейською владою такого ж підходу сотні людей спробували б скористатися можливістю, і це сильно послабило б режим путіна.

«Хоча точні критерії ослаблення санкцій мають бути визначені країнами, які вводять санкції, ці умови мають явно включати публічний розрив зв'язків з режимом путіна та його засудження, а також передачу значної частини свого багатства Україні в якості компенсації», – вважає Волков.

Бекграунд. Нагадаємо,  фільм про російського політика Олексія Навального отримав “Оскара”. Він виграв у категорії «Найкращий документальний фільм», куди номінували українську стрічку «Будинок зі скалок».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло