Прокат фільму – номінанта на Оскар «Будинок зі скалок» продовжили в Києві та Львові
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Прокат фільму – номінанта на Оскар «Будинок зі скалок» продовжили в Києві та Львові

«Усіх, хто переймається за долю «Оскара», запрошую в кінотеатри», – українська співпродюсерка фільму

Прокат фільму – номінанта на Оскар «Будинок зі скалок» продовжили в Києві та Львові

У Києві та Львові продовжили прокат стрічки «Будинок зі скалок» – єдиного фільму, номінованого на премію «Оскар» у 2023 році, коли серед країн-виробників є Україна.

Про це повідомила команда фільму.

Стрічка не отримала «Оскар». 12 березня американські кіноакадеміки нагородили конкурента в номінації – фільм про російського політика Навального, що викликало бурхливу реакцію українців. 

Дар’я Бассель, одна з українських співпродюсерок фільму, прокоментувала: «Я думаю, важливо не забувати, який великий шлях пройшла наша стрічка до Оскарівської церемонії в Лос-Анджелесі. Це неймовірно. І те, що «Будинок зі скалок» отримав номінацію на «Оскар» свідчить про те, що це справжнє, талановите, важливе кіно. Зараз цей фільм можна побачити в українських кінотеатрах. То ж всіх, хто переймається долею «Оскара», я запрошую в кінотеатри».

Бассель запросила також завітати на сайт фонду «Голоси дітей», який створили Азад Сафаров та Олена Розвадовська під час роботи над стрічкою. Вони допомагають дітям із зон підвищеного ризику. Співпродюсерка фільму наголосила, що фонду потрібна підтримка, як і українському кіно.

«Якщо ми хочемо, щоб світ дивився наше кіно, ми маємо також бути зацікавлені в ньому. В Україні зараз не треба шукати голлівудських історій, бо кожен українець має таку історію. І про ці історії треба невпинно продовжувати розповідати світові. І найпростіше, що кожен українець може зробити вже сьогодні – це сходити на фільм в кінотеатр», – зазначила Розвадовська.

Фільм данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта розповідає історію тимчасового дитячого притулку в нині окупованому Лисичанську. На момент знімання від лінії фронту його відділяли всього 20 кілометрів.

Герої фільму – діти, позбавлені батьківського піклування. У притулку вони очікують на вирішення своєї долі: повернення до старої домівки або ж переїзду до нової. Тим часом самовіддані соцпрацівниці дарують дітям моменти радості та спокою і повертають у вже майже втрачене дитинство.

Фільм іде зараз у прокаті в Києві (Кіно42, Планета Кіно, Блокбастер, Жовтень, Ліра, Факел, Старт) та Львові (Планета Кіно, Форум). 

Бекграунд. Нагадаємо, що стрічка «Будинок зі скалок», яка змагалася за «Оскар» у номінації «Найкращий документальний повнометражний фільм», вийшла в український прокат 9 березня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло