«Енергоатом» через три роки зможе сам виготовляти ядерне паливо для АЕС – Котін

«Енергоатом» через три роки зможе сам виготовляти ядерне паливо для АЕС – Котін

Запасів російського виробництва вистачить на наступні 6 років

This text is also available in English
«Енергоатом» через три роки зможе сам виготовляти ядерне паливо для АЕС – Котін
Фото: Енергоатом

Через три роки Україна планує самотужки виготовляти половину ядерного палива, необхідного для вітчизняних атомних електростанцій.

 Про це повідомив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін в інтерв’ю BBC News Ukrainian.

«Енергоатом підписав угоду з Westinghouse, відповідно до якої Україна робить свою лінію виробництва ядерного палива. Частину палива ми вже виробляємо. Зараз йде підготовка лінії збірки ядерного палива в Україні. Через три роки ми зможемо самі виготовляти паливо для себе», – сказав Котін.

За його словами, зараз в Україні є достатньо запасів палива з рф і від Westinghouse для того, щоб реактори працювали ще як мінімум два роки. Чотири роки – це час, скільки воно буде працювати в реакторі. І через шість років остання російська збірка вийде з українських реакторів.

«На початку війни ми повністю відмовилися від закупівлі палива в росіян. І зараз будемо брати тільки Westinghouse. І через три роки наша лінія піде в роботу за технологією Westinghouse. Частину палива будемо виробляти самі, а іншу частину – брати у Westinghouse. Доля Westinghouse буде приблизно 50%», – сказав Котін.

Бекграунд. Нагадаємо: станом на зараз сім енергоблоків українських атомних електростанцій уже переведені на паливо американської компанії Westinghouse. 

«Енергоатом» спільно з Westinghouse працює над створенням «внутрішнього» виробництва ядерного палива (ЯП) із застосуванням технології цієї компанії – у нас, в Україні. Так, у листопаді 2022 року ДП «НАЕК «Енергоатом» наказом Міненерго був призначений оператором майбутньої ядерної установки з виробництва тепловидільних збірок для реакторів АЕС, а в грудні компанія розробила та погодила дорожню карту проєкту будівництва технологічного комплексу, де ці збірки вироблятимуться.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло