Сільськогосподарська продукція в Україні і далі буде дорожчати через війну — звіт експертів
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Сільськогосподарська продукція в Україні і далі буде дорожчати через війну — звіт експертів

Українські фермери борються із наземними мінами, зруйнованою інфраструктурою та нестачею робочих рук

This material is also available in English
Сільськогосподарська продукція в Україні і далі буде дорожчати через війну — звіт експертів
фото Pixaby

Фермерські господарства, що межують із зонами бойових дій, повідомили про значні збитки – 25% дрібних фермерів припинили або скоротили своє сільськогосподарське виробництво через війну.

Джерело. Про це йдеться в звіті Міжнародного комітету порятунку щодо впливу війни на життєво важливий сільськогосподарський сектор України, передає Sky News.

Витрати на тваринництво та рослинництво зросли на 64% та 72% відповідно, що значно скоротило доходи дрібних фермерів.

Проблеми, з якими доводиться стикатися, включають втрату робітників, руйнування критично важливої інфраструктури і економічну нестабільність. Україна також стала однією з найбільш забруднених мінами країн, що дуже ускладнило землеробство.

Джозі Скотт, координатор екстреного економічного відновлення та розвитку в Україні, зазначає: «Фермери в регіоні, як і раніше, стикаються з труднощами при реалізації свого зерна через збої в логістичних ланцюжках та блокування морських портів.

Деякі фермери, з якими ми говорили, визнають, що хоча вони прагнуть обробляти свої землі, однак зберігання продуктів харчування в таких регіонах, як Запоріжжя, стало надзвичайно складним через руйнівний вплив війни на енергопостачання.

Обмежений доступ, проблеми з логістикою та зростання транспортних витрат також призвели до псування і викидання врожаю», – розповіла Скотт.

Збитки фермерів лише за перші шість місяців війни оцінюються у $2,25 млрд.

До війни у сільському господарстві працювало близько 7,5 млн осіб, а за попередніми оцінками дефіцит становитиме близько 1,3 млн осіб.

Україна є великим експортером дрібних зернових культур, включаючи кукурудзу, пшеницю та ячмінь, а також великим виробником соняшникової олії, на яку припадає близько половини світових поставок.

ООН заявила, що цілих 25 африканських країн імпортують більше однієї третини своєї пшениці з України або росії, а для 15 з них ця частка становить більше половини.

Відновлення економіки України також залежатиме від стану її сільськогосподарського сектору: за даними Міністерства сільського господарства США, понад 55% території країни становлять орні землі, а цей сектор забезпечує зайнятість 14% населення, пише видання.

Бекграунд. Більше про те, як аграрний бізнес намагається втриматися на плаву – в матеріалі Mind “Рік незламності: як АПК прожив минулі 12 місяців та з чим входить у новий агросезон. Погляди учасників ринку”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло